KOBİ’ler İçin İnovasyon Yönetimi Online Eğitimi

3 Kasım 2020

Değerli Üyemiz,

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ve Odamız ortaklığı ile  “Öğrenen ve Yenilikçi KOBİ’ler İçin Bölgesel Ekosistemin Oluşturulması-Yenilikçi Ekosistemler (InnoHabitS)” Projesi yürütülmektedir. Projenin amacı Erasmus+ Programı kapsamında Avrupa Birliği tarafından fonlanan  Doğu Marmara Bölgesindeki KOBİ’lerin inovasyon yönetimi kapasitesini geliştirmek için insan kaynağı yetiştirmektir.

Proje çerçevesinde 04-05-06 Kasım 2020 (Çarşamba-Perşembe-Cuma) tarihleri 10:00- 12:00 saatleri arasında toplam 3 gün 6 saatlik eğitim programları gerçekleştirilecektir.

Eğitim programları, içinde bulunduğumuz Covid-19 salgınıyla mücadele ve önlem yöntemleri dolayısıyla, teorik ve uygulamalı olarak online ( zoom)  platformda gerçekleştirilecektir.

TR42 Bölgesi faaliyet alanındaki Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Yalova illerinde faaliyet gösteren KOBİ’lerin katılım gösterebileceği eğitim organizasyonlarına katılım ücretsiz olup 3 Kasım 2020 Salı günü saat 16.00’ya kadar https://tr.surveymonkey.com/r/MARKASEM-1 linki üzerinden başvuru formununun doldurulması gerekmektedir.   Programa katılmaya hak kazanan katılımcılara e-posta yolu ile bilgi verilecek olup, programın gerçekleşeceği platforma giriş için gerekli talimatlar paylaşılacaktır.

Eğitim sonunda katılımcıların minimum yüzde yetmiş beş (%75) ve üzeri oranda eğitime iştirak etmesi ve eğitim değerlendirme formunu doldurmuş olması halinde ‘Eğitime Katılım Belgesi’ verilecektir. Katılım belgelerini almaya hak kazanan katılımcılara belgeleri e-posta aracılığıyla ile gönderilecektir.

EĞİTİM PROGRAMI

4 Kasım 2020 – 1. Gün

  • İnovasyona Giriş (İnovasyon Nedir, Neden Gereklidir? İnovasyon Tarihi, İnovasyon Türleri Nelerdir? İnovasyon Fırsatları)
  • İnovasyon Yönetimi (İnovasyon Yönetimi Nedir? Neden Gereklidir? İnovasyon Yönetim Sistemi ve Değerlendirilmesi, İnovasyon Yönetimi, Değerlendirme Araçları
  • İnovasyon Yönetimi Boyutları-1-2(Strateji, Kolaylaştırıcı Faktörler)

5 Kasım 2020 – 2. Gün

  • İnovasyon Yönetimi Boyutları-3-4(İnovasyon Süreçleri, İnovasyon Çıktıları)
  • İnovasyona Yönelik Destekler

6 Kasım 2020 – 3. Gün

  • Fikri Mülkiyet Hakları

İnovasyon Ekosistemi (İş birliği Olanakları, Teknoloji Yönetimi)

Paylaş