Kocaeli AB Bilgi Merkezi, GEN-e Girişimcilik Etkinliği’ne katıldı

14 Temmuz 2023

Kocaeli AB Bilgi Merkezi, Avrupa’nın gençlere yönelik girişimcilik festivali olan, Junior Achievement Avrupa liderliğinde ve Genç Başarı Ev Sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirilen ‘Gen-E Avrupa Girişimcilik Festivali’nde yer alarak, Kocaeli’yi temsilen fikirleri ile katkıda bulundu

71 GİRİŞİM BİR ARAYA GELDİ

Avrupa’nın 15-24 yaş arası gençlere yönelik girişimcilik festivali olan ‘Gen-E Avrupa Girişimcilik Festivali’, Junior Achievement Avrupa liderliğinde ve Genç Başarı Ev Sahipliğinde 11 – 13 Temmuz tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşti. Üniversite ve lise düzeyinde 375 binden fazla öğrenci arasından seçilen, 41 Avrupa ülkesini temsil eden toplam 71 girişim bir araya geldi.

AB BİLGİ MERKEZİ’NDEN KATKI

Gen-E etkinliğinde, lise ve üniversite öğrencileri, öğretmenler, Junior Achievement Avrupa üye ülkelerinin CEO’ları, yönetim kurulu üyeleri, ekip üyeleri ve Junior Achievement’in yerel ve uluslararası partnerlerinin liderleri ve ekipleri dahil olmak üzere 800 Avrupalı katılımcı yer aldı. AB Bilgi Merkezleri, Türkiye’den üniversiteli gençler ile etkinliğin bir parçası oldu. Kocaeli AB Bilgi Merkezi koordinasyonunda, Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden Aylin Kılıç ve Selçuk Efe Karaoğlu ile Kocaeli’yi temsilen yer alarak fikirleri ile etkinliğe katkıda bulundu.