Kocaeli Kadın Girişimciler İcra Kurulu Üyeleri Denizli Girişimci Kadınlar Zirvesi’ne Katıldı

Paylaş

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliğinde yapılan ‘Girişimci Kadınlar Zirvesi’ Denizli’de gerçekleştirildi. Zirveye Türkiye’nin 81 ilinden gelen kadın girişimciler kurulu üyeleri katılırken, Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu’ndan Başkan Bahar Baykal, Başkan Yardımcısı Mukadder Doğanay, İcra Kurulu Üyeleri Sibel Moralı, Nurten Canayakın, Meryem Ustaoğlu ve Kocaeli Sanayi Odası’ndan Kurul Sorumlusu Seçkin Ökte de katıldı.

Zirve, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Evrim Aras, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun açılış konuşmaları ile başladı.

Açılış konuşmalarından sonra “Türkiye’yi Dünya’ya Taşıyan Kadınlar” konulu panel gerçekleşti. TOBB Girişimcilik Daire Başkanı Ozan Acar’ın moderatörlüğünü yaptığı panelde Aras Kargo Yönetim Kurulu Başkanı Evrim Aras, KOTON Yönetim Kurulu Eşbaşkanı Gülden Yılmaz, Düşyeri Çizgi Film Stüdyoları Sahibi Ayşe Şule Bilgiç ve The House Hotels/Cafe kurucu ortağı Canan Özdemir,  kadın girişimcilere ilham veren başarı öykülerini anlattı.

Öğleden sonraki oturumda zirveye interaktif yuvarlak masa toplantıları ile devam edildi. 28 masa, her masada bir mentor ve kadın girişimciler kurulu üyeleriyle yapılan toplantılar neticesinde zirve sona erdi.

Denizli Programının ikinci gününde Pamukkale Laodikeia Antik Kent Gezisi ve teleferik gezisi gerçekleştirildi.