Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu İtalya Heyet Ziyareti

4 Kasım 2019

Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu ve Doğu Marmara ABİGEM organizasyonunda, 18 – 19 Ekim 2019 tarihlerinde İtalya’nın Udine kentinde düzenlenen “Business Meets Future – İş Dünyasının Geleceği Etkinliği’ne heyet ziyareti düzenlendi.

Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Dilek Çınar önderliğinde gerçekleştirilen heyet ziyaretine gemi inşa-onarım, ilaç, otomotiv, alüminyum, gıda, yazılım, danışmanlık ve kuyumculuk alanında faaliyet gösteren Kocaeli Kadın Girişimciler İcra Kurulu üyeleri katıldı.

Heyet ziyaretinin ilk gününde, Pordenone-Udine Ticaret Odası’nın düzenlediği dijitalleşme ve inovasyon odaklı konferansa katılım sağlandı. Şirketlerin katma değeri daha yüksek ürün ve hizmet üretimi için iş süreçlerinin dijitalleşmesi ve inovatif iş modellerinin geliştirilmesi konusunda bilgi alındı. Konferansta ayrıca, Pordenone ve Udine Bölgesi’nde faaliyet gösteren girişimcilerin kurumsal sosyal sorumluluk ve iyi uygulama örnekleri paylaşıldı.

Konferansın ardından, Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri Pordenone-Udine Ticaret Odası Kadın Girişimciler Komitesi ile bir araya gelerek karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Pordenone-Udine Kadın Girişimciler Komitesi Başkanı Cecile Vandenheede ve Girişimciler Komitesi Başkanı Fabio Passon sunum yaparak, Oda bünyesindeki girişimci komitelerinin çalışmaları ve gelecek dönem hedefleri hakkında bilgi aktarımında bulundu. Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Dilek Çınar ve Uluslararası İlişkiler Çalışma Grubu Başkanı Sezen Tuğba Koç Kocaeli’deki ticari ve sanayi faaliyetler hakkında bilgi vererek, Kadın Girişimciler Kurulu’nun çalışmaları ve gelecek dönem planlarına yönelik bir sunum yaptı.

Taraflar, iki ülkenin girişimcileri arasındaki ticari ve teknolojik işbirliğini geliştirmek üzere karşılıklı heyet ziyaretleri, çeşitli networking ve B2B aktiviteleri düzenleme konusunda ilgilerini beyan ettiler. Toplantı sonunda Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Dilek Çınar Pordenone-Udine Kadın Girişimciler Komitesi Başkanı Cecile Vandenheede’ye ev sahipliğinden dolayı teşekkür plaketi sundu.

Etkinlik kapsamında ayrıca, Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri İtalyan firmalarla B2B ikili iş görüşmelerinde bulunarak, olası işbirliklerini değerlendirdi.

Programın ikinci gününde ise Pordenone-Udine Bölgesi’ndeki Lean Experience Factory ve Confartigianato El Sanatları Derneği ziyaret edildi. Lean Experience Factory’de dijital dönüşüm ve endüstri 4.0 konusunda firmalara sunulan hizmetler hakkında bilgi alındı. Confartigianato El Sanatları Derneği ziyaretinde ise her iki kurumun faaliyetleri ve olası işbirlikleri konusunda karşılıklı bilgi paylaşımında bulunuldu. Toplantı sonunda Kurul Başkanı Dilek Çınar, Dernek Başkanı Gian Luca Gortani’ye bir teşekkür plaketi sundu.

Paylaş