Kocaeli Kadın Girişimciler’de yeni başkan Nurcan Babalık

28 Haziran 2021

 Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu’nun yeni başkanı Nacsoft firması kurucusu, iş kadını Nurcan Babalık oldu

 

TOBB bünyesinde ve Kocaeli Sanayi Odası koordinatörlüğünde faaliyet gösteren Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu’nda görev değişimi yaşandı. 2 yıldır kadın girişimcilerin başkanı olarak görev yapan Dilek Çınar, işlerinin yoğunluğu nedeniyle kısa süre önce başkanlıktan istifa etmişti. İcra kurulu üyeleri, kendi aralarında yaptıkları seçimle yeni başkanını belirledi.

ZEYTİNOĞLU YÖNETİMİNDE TOPLANDILAR

TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, KSO Başkanı ve Kocaeli Girişimciler Kurulları Koordinatör Oda Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun yönetiminde, Zoom üzerinden online olarak toplantı gerçekleştiren icra kurulu üyeleri, Kocaeli Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanlığı’na Nacsoft firması kurucusu iş kadını Nurcan Babalık’ı seçti.

HACETTEPE FİZİK MEZUNU

Aslen İzmitli olan Babalık, 1983 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra kariyerine Petkim şirketinde programcı olarak başladı. Türkiye’nin teknoloji alanında önde gelen şirketlerinden Netaş, Bimsa, Brisa gibi önemli kurumlarda  proje yöneticiliği, SAP danışmanlığı, SAP ekip liderliği ve bilgi işlem /IT yöneticiliği  yaptı. Ardından 2008 yılında Nacsoft Yazılım şirketini kurdu.

BİLİŞİM 500’DE 6. SIRADA

Babalık, Bimser katma değerli iş ortağı Nacsoft ile Türkiye’nin ilk 500 şirketinin iş süreçleri optimizasyonu ve dijital dönüşümlerinde yazılım desteği verirken savunma sanayinden gıdaya, kimyadan sağlığa birçok sektöre danışmanlık yapmaktadır. Babalık’ın şirketi, Bilişim 500 sıralamasında 6. sırada yer alırken, yerli yazılım şirketleri arasında Kocaeli ilinde 9. sırada yer almaktadır. 2019 yılından bu yana Kocaeli Sanayi Odası’nda TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nda İcra Kurulu Üyesi olarak görev alan Nurcan Babalık, evli ve 3 çocuk annesidir.

 

Paylaş