Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun Kandıra Bölgesi Üye Ziyaretleri

12 Ocak 2017

Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu 12 Ocak 2017 tarihinde Korkmaz Mutfak Eşyaları San. ve Tic. A.Ş. firmasına ziyaret gerçekleştirdi. Söz konusu ziyarette Korkmaz Mutfak Eşyaları San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Korkmaz ve Fabrika Müdürü Ahmet Korkmaz, firmanın üretim faaliyetleri hakkında bilgi aktardı.

1972 yılından bu yana, paslanmaz çelik mutfak eşyaları ve elektrikli ev aletleri üretmekte olan KORKMAZ üretiminin yüzde 40 oranında ve yaklaşık 90 ülkeye ihracat yapmaktadır. Bugün Korkmaz Mutfak Eşyaları San. ve Tic A.Ş. İstanbul ve Kocaeli’de toplam 26 bin metrekare kapalı alanda üretimlerini yaptığı ve bu iki tesiste toplam bin kişinin çalıştığı ifade edildi.

İkinci ziyaret GLOBAL NUTRITECH firmasına gerçekleştirilmiştir. Söz konusu ziyarette firma Genel Müdürü Dr.Veysel AKAY, firmanın üretim faaliyetleri hakkında bilgi aktardı. Firmanın 2006 yılında biyoteknoloji araştırmalarını kullanarak hayvansal üretimdeki problemlere ve az verimliliğe hitap etme vizyonu ile kurulduğu belirtildi. Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye’de ofisleri bulunan GLOBAL NUTRITECH dünyanın her tarafına doğal yem katkıları sunmaktadır.

Son ziyaret Mavi Köşe Lokantası ve Yemek Fabrikasına gerçekleştirildi. Söz konusu ziyarete Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyesi Sahan Yemek Ltd. Şti. firma temsilcisi Necmi Gidici de katıldı. Firma sahibi Sertan Kulaç firmanın üretim faaliyetleri hakkında bilgi aktardı.

5 bin kişilik kapasitesiyle üretim yapan Mavi Köşe, toplu yemek ve catering hizmetleriyle 1919 yılından bu yana Kandıra merkezli Kocaeli bölgesine hizmet verdiği ve firmada 85 kişinin çalıştığı ifade edildi.

Paylaş