Kocaeli Sanayi Odası Başkanı; Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Yolsuzlukla Mücadele Sunumu Yaptı

11 Haziran 2015

  • Türkiye’nin 2015 Dönem Başkanlığını yaptığı G-20 bünyesindeki iş dünyasını bir araya getiren B-20 Türkiye oluşumunun altı çalışma grubundan biri olan  “Yolsuzlukla Mücadele Çalışma Grubu” başkanlığını yapan Ayhan Zeytinoğlu; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile “B-20 Türkiye İş Dünyası Liderleri Forumu”nda bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın katıldığı “B-20 Türkiye İş Dünyası Liderleri Forumu”nda Ayhan Zeytinoğlu ile birlikte Güler Sabancı, Ali Koç, Ferit Şahenk, Hüsnü Özyeğin ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun da  aralarında bulunduğu  100’e yakın işadamı yer aldı.

Cumhurbaşkanına sunum yapan ve yolsuzluğun yıllık küresel ekonomik boyutunun 2,6 Trilyon dolar olduğunu ifade eden; KSO Başkanı ve B20 Yolsuzlukla Mücadele Başkanı Ayhan Zeytinoğlu “Yolsuzlukla Mücadele Görev Gücü olarak 5 ana konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çalışma konularımız; küresel bazda gümrüklerde yolsuzlukla mücadele, kamu alımları ve ihalelerinde şeffaflığın sağlanması, KOBİ’lerin yolsuzlukla mücadele konusunda bilinçlendirilmesi için eğitim programlarının hazırlanması, OECD ve BM yolsuzlukla mücadele sözleşmelerinin küresel boyutta uygulanması ve şirket mülkiyeliğinde şeffaflığın sağlanması.” açıklamasını yaptı.

Toplantıda ayrıca B20 oluşumunun 6 Görev Gücü Başkanları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a öğle yemeğinde çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Paylaş