Kocaeli Sanayi Odası Çevre İhtisas Komisyonu IFAT Eurasia Fuarı’nı Ziyaret Etti

21 Şubat 2017

Kocaeli Sanayi Odası öncülüğünde kamu kurum ve kuruluşları, yerel idareler, OSB Müdürlükleri ve KSO Meclis Üyelerinin katılımı ile oluşturulan “KSO Çevre İhtisas Komisyonu” IFAT Eurasia Fuarı’nı ziyaret etti.

IFAT Eurasia, Çevre Teknolojileri İhtisas Fuarı, ilk defa 2015 yılında Ankara’da gerçekleşen prömiyerinde sektörü aynı çatı altında toplayarak, bu önemli görevi yerine getirdi. Fuarın 2. si olan IFAT Eurasia 2017 İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı. Çevre teknolojileri sektörünün Avrasya bölgesindeki nabzı olan IFAT Eurasia; su ve atık su teknolojileri, atık yönetimi, geri dönüşüm ve atıktan enerji eldesi, kentsel temizlik ihtiyaçları, çevre kirliliği önleme teknolojileri, iş güvenliği konularında hizmet veren firmaları bir araya getirdi. Fuar ile eş zamanlı olarak çevre konulu paneller de gerçekleştirildi.

Ziyarete fuar alanını gezerek başlayan KSO Çevre İhtisas Komisyonu Üyeleri İZAYDAŞ’ın standında toplantısını gerçekleştirdi. Komisyon Başkanı Muhammet Saraç başkanlığında yapılan toplantının gündemini; fuar izlenimleri, Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri Organizasyonu, KSO’nun planlanan çevre konulu bilgilendirme toplantıları, Kocaeli’de Endüstriyel Simbiyoz Olanaklarının Araştırılması ve Envanterinin Çıkarılması Projesi ve son günlerde ilimizde gerçekleşen çevre olayları oluşturdu. Atık sektörü konusunda karşılıklı fikir alış verişinde bulunulan toplantı teklif ve temenniler ile sonlandırıldı.

Paylaş