Kocaeli Sanayi Odası Çevre İhtisas Komisyonunun 14. Toplantısı Yapıldı

27 Ekim 2016

Kocaeli Sanayi Odası öncülüğünde kamu kurum ve kuruluşları, yerel idareler, OSB Müdürlükleri ve KSO Meclis Üyelerinin katılımı ile oluşturulan “KSO Çevre İhtisas Komisyonu” 14. Toplantısı’nı KSO’da gerçekleştirdi.

Çevre İhtisas Komisyonu Başkanı Muhammet Saraç’ın başkanlığında yapılan toplantıya, Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Öztürk, KSO Kalite ve Çevre Uzmanı Aynur Hacıfettahoğlu, GTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nihal Bektaş, KOÜ Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aykan Karademir, TOSB Çevre Yöneticisi Volkan Can, Güzeller OSB Çevre Yöneticisi Yasemin Cimşit, İMES OSB Çevre Yöneticisi Okan Karaalioğlu, Makinacılar OSB Çevre Yöneticisi Mahmut Cimşit, Kömürcüler OSB Çevre Yöneticisi Cihan Odabaşı, TÜBİTAK MAM Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü’nden Uzman Volkan Pelitli ve ÇMO Yönetim Kurulu Üyesi Ali Doğan iştirak etti.

Toplantının gündemini; Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri Yönetmeliği ve başvuru formlarının revizyonu konusunda gelen görüşlerin değerlendirilmesi, çevre eğitim ihtiyaçlarının görüşülmesi, Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği Taslağı’nın görüşülmesi, 20.07.2016 tarihinde Bakanlık tarafından gerçekleştirilen “Yatırımcı Gözüyle ÇED Toplantısı” sonuçlarının paylaşılması ve Atık Yakma Tesisi konusunda bilgilendirme yapılması oluşturdu.

Komisyon Başkanı Muhammet Saraç “Evsel Atık Yakma Tesisi” konusunda katılımcıları bilgilendirerek, tesis için seçilen arazi ve teknolojisi hakkında bilgi aktardı.

Toplantıda; Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ali Doğan ise ÇMO’nun çalışmaları hakkında bilgi paylaştı. Teklif ve temennilerle toplantı sonlandırıldı.

Paylaş