Kocaeli Sanayi Odası Dumlupınar Ortaokulu’nda ders zili çaldı

6 Eylül 2021

2021-2022 eğitim ve öğretim yılının resmi açılış töreni Odamızın proje okulu Kocaeli Sanayi Odası  Dumlupınar Ortaokulu’nda gerçekleştirildi. TOBB ve Odamızın katkılarıyla tüm öğrencilere çanta ve kırtasiye malzemesi ile ortaokula yeni başlayan 175 öğrenciye tablet verildi

 

COVID-19 pandemisi  nedeniyle 1,5 yıldır ara verilen yüz yüze eğitim için ilk ders zili bugün çaldı. 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının açılış töreni Kocaeli Sanayi Odası (KSO) proje okulu olan ve Gölcük’te bulunan Kocaeli Sanayi Odası Dumlupınar Ortaokulu’nda gerçekleştirildi. Törene; Kocaeli Valisi Sayın Seddar Yavuz, KSO Başkanı Sayın Ayhan Zeytinoğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi Kocaeli Milletvekili Sayın Mehmet Akif Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ömer Akmanşen, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Sayın Yaşar Çakmak, Gölcük Belediye Başkanı Sayın Ali Yıldırım Sezer, İl Emniyet Müdürü Sayın Veysal Tipoğlu, Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Okul Müdürü Hamit Şişman, okul yönetim ile öğretmenler katılım sağladı.

ŞİİRLER OKUNDU KONUŞMALAR YAPILDI

Yeni eğitim ve öğretim yılının açılış töreni Kocaeli Sanayi Odası Dumlupınar Ortaokulu 6’ncı sınıf öğrencisi Bedirhan Demir’in okuduğu şiir ile başladı. Ardından Kibriya Nur Akkaya, öğrenciler adına bir konuşma yaptı, okullarına kavuştukları için sevinçli olduklarını söyledi. Heyecanlı öğrenci Akkaya, “Pandemi kurullarına biz öğrenciler başta olmak üzere herkesin uymasını istiyoruz” dedi.  Öğrencilerin arından İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen söz alarak, “1,5 yıl aradan sonra öğrencilerimize kavuştuk. Zorlu bir süreçten bu günlere geldik. Eğitim ve öğretim yılını sağlıklı bir şekilde geçirmek için ilimizde yaşayan herkese ihtiyacımız var. Velilerimize çok iş düşüyor. Bu eğitim ve öğretim yılının hayırlara vesile olmasını istiyoruz” dedi.

VALİ YAVUZ’DAN AŞI VURGUSU

Ardından Adalet ve Kalkınma Partisi Mehmet Akif Yılmaz kürsüye çıkarak yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını temenni etti. Açılış törenin son konuşmasını Kocaeli Valisi Seddar Yavuz gerçekleştirdi. Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, 1,5 yıl aradan sonra yüz yüze eğitime geçildiğini belirterek, “Son 20 yılda eğitime çok büyük yatırım verildi. Yüz yüze eğitim için özellikle aşımızı yaparak bu sürece destek verin. Bugün itibariyle ilimizde 2 milyon 209 bin 633 doz aşı yapılmıştır. 12 yaş üstüne de aşı tanımlandı. Bu konuda bilim insanlarının söylediklerine itibar edilmesini istiyorum. Bu hastalığı grip gibi geçirmek için aşımızı olalım” dedi.

 TABLET VE KIRTASİYE MALZEMESİ

Ardından protokol üyeleri, Vali Seddar Yavuz ile birlikte ilk ders zilini çaldı, öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Ders zilinin ardından öğrenciler sınıflarına giderken Vali Seddar Yavuz, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve protokol üyeleri de sınıfları ziyaret etti. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Odamızın katkılarıyla ortaokula  yeni başlayan 175 öğrenciye tablet, okulda eğitim gören toplamda 680 öğrenciye ise okul çantası ve kırtasiye malzemesi verildi. Protokol üyeleri tarafından dağıtılan tabletlerine kavuşan öğrencilerin mutluluğu görülmeye değerdi. Resmi tören, hatıra fotoğrafının çekilmesiyle son buldu.

Paylaş