Kocaeli Sanayi Odası Ekim Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

16 Haziran 2014

Kocaeli Sanayi Odası’nın Ekim Ayı Meclis Toplantısında KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, ekonomik değerlendirmelerde bulunarak sözlerine işsizlik, ithalat, ihracat, bütçe, ÜFE ve TÜFE oranları hakkında bilgi verdi. KSO Başkanı Ayhan ZEYTİNOĞLU’nun tam konuşma metni için tıklayınız.

 Meclis toplantısının sonunda, Meslek Komiteleri sunuşlarının yanı sıra, Sarkuysan A.Ş. Genel  Müdürü  Hayrettin Çaycı ve Bayraktarlar Holding A.Ş. Başkan Vekili Ahmet Bayraktar “Firmalarının Yurt dışı Yatırımları” hakkında bilgi aktarımında bulundular. Eski Meclis Üyesi, sanayici, Şerif Ünan da  hayat öyküsünü  yazdığı  “SANAYİCİLİĞE SIRADIŞI BİR YOLCULUK” adlı kitabı hakkında bilgi verdi.

 MESLEK KOMİTELERİ

Meslek komiteleri Sunuşları maddesinde, 9. Meslek Komitesi “Boya ve Sanayi Gazları Sanayi Grubu” başkanı Hasan Şerefhan, “SEVESO/İzosiyanat Atığı” hakkında bilgi verdi. 33.Meslek Komitesi  “Metal Döküm Sanayi Grubu” Başkanı Hakan Yaşar, ”Döküm Sektörünün Türkiye ve Avrupa’daki Konjonktürü ve Türkiye’nin İhracat Potansiyeli” hakkında bilgi aktarımında bulundu.

 SANAYİCİ ÜNAN, KİTABINI TANITTI

Üç dönem Kocaeli Sanayi Odası yönetiminde bulunan Kalibre Boru Yönetim Kurulu Başkanı Şerif Ünan, “Sanayiciliğe Sıradışı Bir Yolculuk” adlı kitabı hakkında bilgilendirme yaptı. Ünan, her sanayicinin bu kitabı okuması gerektiği üzerinde durdu. Kitabın İzmit Sanat Sokağında bulunan Eylül Kitapevi’nden satın alınabileceğini belirten Ünan, toplantı sonunda KSO Meclis üyelerine imzalı kitabını dağıttı.

 AHMET BAYRAKTAR,”Türk Sermayesi ile Çin’de üretim yapıyoruz”

Bayraktarlar Holding A.Ş. Başkan Vekili Ahmet Bayraktar, Bayraktarlar Holding olarak kendilerinden 10 kat büyük olan, Almanya da bulunan Odelo GmbH firmasını satın alıp büyük riske girdiklerini açıkladı. Sunumunda, ürünleri ve müşterilerinden, Slovenya’daki yatırımlarının kapasite artışlarından, Türkiye’deki istihdam, ihracat ve katma değerlerinden, 2017 hedeflerinden bahsederek Türkiye, Çin ve Slovenya’da büyüdüklerini söyledi.

 HAYRETTİN ÇAYCI, “ Bakır Telimiz Teknolojinin Kalbidir”

Sarkuysan A.Ş. Genel Müdürü Hayrettin Çaycı ABD’ye gerçekleştirdikleri yatırım öyküsünü aktardı. Çaycı, 2000’li yıllarda ihracatın büyük bölümünü ABD’ye yaptıklarını belirtti. Sunumunda ABD pazarını seçim nedenlerinden, ABD ihracatında yaşanan sıkıntılardan, yatırım süreci detaylarından bahsetti. 

Paylaş