Kocaeli Sanayi Odası Eurodesk Temas Noktası Eurodesk Fuarı’na Katıldı

23 Aralık 2019

Kocaeli Sanayi Odası Eurodesk Temas Noktası, 17-18 Aralık 2019 tarihlerinde Ankara ODTÜ Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Eurodesk Fuarı”na stant ile katılım sağladı.

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülen Eurodesk Ağı kapsamında, Türkiye genelinde gençlik bilgilendirmesi yapan temas noktalarının bir araya geldiği Eurodesk Fuarı, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı, Büyükelçi Faruk Kaymakçı ve Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı İlker Astarcı’nın katılımlarıyla ODTÜ Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. 110 Eurodesk temas noktasından 260 temsilcinin bulunduğu fuarda, Kocaeli Sanayi Odası da Eurodesk Temas Noktası olarak yer aldı.

Fuarda, Eurodesk çalışmalarında bulunan kurum/kuruluşlar tarafından, Erasmus+ Genel Bilgilendirme, Uluslararasılaşma, Yaratıcı ve Tasarım Odaklı Düşünme, Gönüllü Yönetimi, İhtiyaç ve Katılım Temelli Yaklaşım, Sosyal Uyum, Sosyal Girişimcilik, Gençlik Hakları, Yeni Youthpass ve Yeterlilikleri, Europass ve Proje Nasıl Olmalıdır? konularında atölyeler düzenlendi. Avrupa fırsatları ve gençlik projeleri üzerine interaktif bir şekilde gerçekleşen atölyelerde, çalışmalarda bulunan kurum/kuruluşlar deneyimlerini paylaşma imkanı buldular.

Fuarı ziyaret eden öğrenciler ise, AB fırsatları ve projelerine ilişkin sorularına yanıt bularak, kendilerine uygun fırsatlar hakkında bilgilendirildiler.

Paylaş