Kocaeli Sanayi Odası Koordinatörlüğünde 2. si Düzenlenecek Olan “Proses Emniyeti Sempozyumu ve Sergisi”nin Çalışmaları Hız Kesmeden Devam Ediyor

4 Şubat 2019

Kocaeli Sanayi Odası (KSO), ilkini 14-15 Mayıs 2018 tarihinde yoğun bir katılım ile gerçekleştirdiği “Proses Emniyeti Sempozyumu ve Sergisi”nin ikincisi için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Mevzuat yapıcılar, denetçiler, firma sahipleri, sektör çalışanları, eğitimciler ve belgelendirme kuruluşlarını bir araya getiren ilk sempozyumda katılımcılar; bilgi birikimlerini, araştırmalarını, sorun ve çözüm önerilerini, ürün ve hizmetlerini paylaşma fırsatı yakaladı. Bu yıl 9-10 Nisan tarihlerinde Muallimköy Bilişim Vadisi’nde düzenlenecek olan “II. Proses Emniyeti Sempozyumu ve Sergisi”nin ilk “Bilim Kurulu Toplantısı” ilgili üyelerin katılımı ile KSO’da gerçekleştirildi.

Uluslararası Bir Sempozyum Olacak

Toplantı; KSO Meclis Üyesi ve Sempozyum Yürütme Kurulu Üyesi Hasan Şerefhan’ın açılış konuşması ile başladı. Şerefhan; I. Sempozyum konusunda katılımcıları bilgilendirirken, bu yılki organizasyon konusundaki ayrıntıları paylaştı. Basınçlı kaplar/ekipmanlar gibi yeni konu başlıkları ile kuvvetlendirilen sempozyumunun uluslararası olmasını hedeflediklerini belirtti.

Toplantı; Proje Koordinatörü Aynur Hacıfettahoğlu’nun “sempozyum yeri, takvimi, programı, sempozyum kurulları, destekleyen kurum ve kuruluşlar, sergi çalışmaları, bildiri ve panel başlıkları, konularını içeren sunumu ile devam etti. Bilim Kurulu üyeleri ile bugüne kadar gelen bildiriler ve sempozyum taslak programı üzerinde çalışıldı. Söz konusu kurulun çalışma takvimi oluşturuldu. Bilim Kurulu Üyelerinin sempozyum programı konusundaki görüş ve önerileri alınarak toplantı sonlandırıldı.

Toplantıya; DYO, İTÜ, Piri Reis Üniversitesi, Kontrol Medya, Özlem Akademi, Oracle, Marshall, Çemsan, Polisan Kimya, Polisan Kansai, TÜPRAŞ, Cryocan, Tekfen, Ford, TKSD, BASF ve Bimser’i temsilen teknik personelleri Bilim Kurulu Üyesi olarak iştirak etti.

Paylaş