Kocaeli Sanayi Odası Meslek Komiteleri Müşterek toplantısı yapıldı

22 Ekim 2018

Kocaeli Sanayi Odası Meslek Komiteleri Müşterek toplantısı hafta sonu Kartepe Green Park otelde yapıldı.KSO Meslek Komite üyelerinin eş ve çocuklarıyla katıldığı toplantılarda  yaklaşık  190 kişi  yer aldı.

Kocaeli Sanayi Odası’nın 80  Meclis ve Komite Üyesinin katılımının sağlandığı toplantının açılış konuşmasını KSO Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul ve KSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu gerçekleştirdi. Program akışı hakkında KSO Genel Sekreteri Memet Barış Turabi bilgi aktarımında bulundu.

Toplantıda ilk sözü alan KSO Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul, KSO Meclis Komisyonlarının çalışmalarını değerlendirerek, komisyonların çok faydalı çalışmaları olduğunu vurguladı. KSO Başkanı Zeytinoğlu’da açılış  konuşmasında Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısına gösterilen ilgiye teşekkür etti.

 Kurumsal kapasitemizi güçlendirmeye odaklandık

KSO Başkanı Zeytinoğlu, konuşmasına “Bütçe gelirlerimizi her sene büyüttük” diyerek,sözlerine  “2010 yılında 4,6 milyon TL (3,8 milyon TL gerçekleşme) , 2017 yılında  12 milyon TL (12,2 milyon TL gerçekleşme) ,2018 bütçemiz yılında ise 13,8 milyon TL’ye ulaştı.

“Yeni yatırımlarımız oldu”

BİZİMKÖY ,2009 yılında bütçesindeki açık  yaklaşık 500.000 TL Bugün gelinen noktada borç yok, kasada  122.000 TL fazla var. 2009 yılında  40 engelli / bugün  ise 120 engelli. En İyi İstihdam Yaratma/ İş Geliştirme kategorisinde dünya şampiyonu . 72 dönüm alanda 2009 yılında  5.400 m2 kapalı alan  / 2017 yılında 3000 m2 ilave kapalı alana ulaştık.

İzmit Gümrük Binasının tamamlanması: Koordinatörlüğümüzde gerçekleşti. Odamız, KOSBAŞ, Ford Otosan, Limaş ve Autoport şirketlerinin katkılarıyla ,Proje bedeli  646.618 dolar

KSO Gölcük Dumlupınar Ortaokulunu yaptık : 2013 yılında öğrenime açıldı. 34 derslik

Kapanca Sokakta üç adet tarihi evi yeniliyoruz: 2017 yılında başladık .Butik otel . 14 odalı

Oda mekanlarımızı yenileme :Oda hizmet kampüsümüz içinde yer alan üç dönüm arsanın tapusunu satın aldık. Sosyal tesis binamızın yerine, çok amaçlı binanın projelerini tamamladık.

KSO Strateji Belirleme Çalıştay Programının Tanıtımı

KSO Meslek Komiteleri Müşterek Meslek Komiteleri toplantısında Çalıştay Programı olarak “ Kocaeli Sanayi Odası Strateji Belirleme” SWOT Analizi (Olumlu ve Olumsuz Faktörlerin Tesbiti) konusu ele alındı. Meslek Komite üyelerinin 8 Grup  halinde gerçekleştirdiği  1,5 saat süren çalışmalar sonrasında  ikinci bölümde de “Tespitlere Yönelik Çözüm Önerilerinin Geliştirilmesi” görüşler aktarıldı.

Prof.  Dr. Oral Erdoğan’ın  “Ekonomik Değerlendirmeleri “ konulu sunumları sonrası Prof. Dr. İlhan Tarkun ile Endokrinoloji – Metabolizma Hastalıkları konularında bilgi aktarımında bulundu.

EŞLER VE ÇOCUKLARA YÖNELİK ETKİNLİKLER

Kocaeli Sanayi Odası Müşterek Meslek Komiteleri organizasyonunda Komite üyelerinin yanı sıra eş ve çocuklar içinde ayrı ayrı etkinliklerde yer aldı. Birlikte Kerem Adatepe ile eşli salon dansı atölyesi güne başlanırken, Eşler için sırasıyla “Özlem Küçük ile Nefes Terapisi faydaları, uygulamalı”,Tanya Oruçoğlu ile Yoga “Başlangıç Seviyesi”,

Çocuklar içinde ayrıca “Tabaktan Tavuk Yapımı ,”Altın Kelebekler”, “Sevimli Çiçekler”, “Uçan Balonlar”,”Gece Lamba Çalışmaları”,  “Baskı Çalışmaları’  düzenlendi.

Kartepe GreenPark da düzenlenen Kocaeli Sanayi Odası Müşterek Meslek Komiteleri Toplantıları önceki akşam gerçekleştirilen “Gala Yemeği” ile son buldu.

Paylaş