Kocaeli Sanayi Odası Proses Emniyeti Sempozyumu ve Sergisi-12-13 Eylül 2023

4 Nisan 2023

Sayın Üyemiz;

Kocaeli Sanayi Odası önderliğinde ilki 2018 yılında düzenlenen “Kocaeli Sanayi Odası Proses Emniyeti Sempozyumu ve Sergisi” ilgili Bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler, dernekler, belgelendirme kuruluşları, ürün ve hizmet sağlayıcıları, eğitimciler, denetçiler ve özel sektör çalışanlarının destekleri ve geniş bir katılım ile organize edilmektedir.

Kocaeli Sanayi Odası koordinatörlüğü ve Chem Media organizatörlüğünde Kocaeli Kongre Merkezi’nde 2-3 Mayıs 2023 tarihlerinde düzenlenecek olan 4. Proses Emniyeti Sempozyumu ve Sergisi, 2023 Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri nedeni ile 12-13 Eylül 2023 tarihlerine ertelenmiştir.

12-13 Eylül 2023 tarihlerinde düzenlenecek olan Kocaeli Sanayi Odası 4. Proses Emniyeti Sempozyumu ve Sergisi‘nde;

  1. SEVESO III Direktifi-Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılması Yönetmeliği
  2. a)Doğal Afetler (Deprem, Sel) ve Endüstriyel Riskler nedeniyle Sanayide Acil Durum Planları
  3. b)ATEX Direktifi ve Sanayi Uygulamaları
  4. c)Tehlikeli Kimyasalların Yönetimi ve Depolama Koşulları
  5. Tanklar / Basınçlı Ekipmanlar, Kaplar / Boru Hatları / Borular

3.Dijital İkiz Uygulamalarının Proses Emniyetine Etkileri ve Sanayideki İyi Uygulamalar, gibi konuların işlenmesi planlanmaktadır.

Yeni konu başlıkları ile güçlendirilmiş ve uluslararası bir formatta düzenlenecek olan KSO 4. Proses Emniyeti Sempozyumu ve Sergisi ile daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyoruz. Değerli katılımcılarımızın ve ziyaretçilerimizin anlayışları ve destekleri ile süreci yönetmeye, verimli, katılımı yüksek bir organizasyon hazırlığı yapmaya devam ediyoruz.

Katılımın ücretsiz olduğu söz konusu “Proses Emniyeti Sempozyumu ve Sergisi”nde katılımcı olarak yer almak için “https://prosesemniyeti.org/” adresinden kayıt yaptırabilirsiniz.

Ayrıca Proses Emniyeti Sempozyumunda sunulmak üzere bildirilerinizi  “prosesemniyeti@kosano.org.tr” mail adresine iletebilirsiniz. (Bildiri ve poster bildiri formatları konusunda ayrıntılı bilgi https://prosesemniyeti.org/ web sitesinde yer almaktadır.)

Bilgilerinize sunarız.