Kocaeli Sanayi Odası Sürdürülebilirlik Ödülleri Başvuruları Başladı

16 Kasım 2023

Sayın Üyemiz,

Odamız tarafından 15 yıldır düzenlenmekte olan “Sektörel Performans Değerlendirme” ödül organizasyonumuzu; çağımızın değişen ihtiyaçlarına ve küresel gerekliliklerine uyacak şekilde yeniden tasarladık ve merkezine sürdürülebilirlik temasını aldık.

Bu yıl ilkini düzenlenmeyi planladığımız “Kocaeli Sanayi Odası Sürdürülebilirlik Ödülleri” organizasyonumuzun amacı; sürdürülebilir kalkınma araçları çerçevesinde; finansal faktörler kadar çevresel, sosyal ve kurumsal yönetim faktörlerini de çalışmalarına başarıyla entegre edebilen firmalarımızı teşvik etmek ve sanayide sürdürülebilirlik bilincinin yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmaktır.

KSO Sürdürülebilirlik Ödüllerine; Marmara bölgesinde yer alan ve imalat sanayinde en az 3 yıldır faaliyet gösteren işletmelerimiz başvurabileceklerdir.

Jüri değerlendirmesi sonunda KOBİ ve Büyük İşletme olmak üzere iki ayrı kategoride 1., 2., ve 3.lük ödüllerinin sahipleri belirlenecektir. Buna ek olarak da tüm kriterlerde fark yaratmayı başarabilen bir işletmeye “Mükemmeliyet Ödülü” verilecektir.

Organizasyona katılan firmalarımız; Finansal ve Operasyonel Performans ile Sürdürülebilirlik başlıkları altında; Finansal Performans, Dış Ticaret, Operasyonel Verimlilik, İnsan Kaynakları ve İstihdam, ESG (çevresel, sosyal, yönetişim), Dijitalleşme, Ar-Ge ve İnovasyon olmak üzere 7 ana kriterde değerlendirileceklerdir.

Organizasyonun Çözüm Ortakları; Price Waterhouse Coopers Türkiye, İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV), Major Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik Hizmetleri, UNDP Türkiye, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV), MEXT Teknoloji Merkezi, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Veribis, Doğu Marmara ABİGEM A.Ş, Nasıl Bir Ekonomi Gazetesi, BloombergHT’dir.

“KSO Sürdürülebilirlik Ödülleri” organizasyonuna katılım ücretli olup, katılım ücretleri KOBİ Ölçeğindeki İşletmeler için 5.000 TL ve Büyük Ölçekli İşletmeler için 25.000 TL’dir. (Türkiye Ekonomi Bankası İzmit Şubesi, Hesap no: 425379, IBAN: TR69 0003 2000 0200 0000 4253 79). KOBİ tanımı için tıklayınız.

Organizasyona başvuruda bulunmak isteyen firmalarımız www.ksosurdurulebilirlik.org web adresi üzerinden başvuru anketini 4 Aralık 2023 tarihine kadar doldurabilirler.

Bu çalışmaya başvuran firmalarımız hem rekabetçi sürdürülebilirlik yetkinliklerini gözden geçirme hem de marka itibarını arttırma fırsatı yakalayacaklardır. Ayrıca, tüm katılımcı firmalarımıza Price Waterhouse Coopers ve Doğu Marmara ABİGEM A.Ş. işbirliği ile hazırlanan geri bildirim raporları gönderilecektir. Firmalar bu rapor ile iyileştirmeye açık alanlarını görebilecekler ve eksikliklerini giderme imkanı bulabileceklerdir.

Detaylı Bilgi için: 0262 323 08 56 – 0262 315 80 55, eyildirim@abigemdm.com.tr,
www.ksosurdurulebilirlik.org

Bilgilerinize sunarız.