Kocaeli Sanayi Odası Üniversite-Sanayi İşbirliği Komisyonu, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün’ü Ziyaret Etti

4 Mart 2016

Kocaeli Sanayi Odası Üniversite-Sanayi İşbirliği Komisyonu Başkanı Yunus Çiftçi ve komisyon üyeleri; Birol Bozkurt ve Ahmet Osman Dirlik ile birlikte Kocaeli Sanayi Odası Genel Sekreter Yardımcısı Elif Bilgisu ve İş Geliştirme Uzmanı Dila Denizhan Cengiz, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün’ü makamında ziyaret ederek, komisyon çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Üniversite-Sanayi İşbirliği Komisyonu Başkanı Yunus Çiftçi konuşmasında, Üniversite-Sanayi İşbirliği Komisyonu çalışmaları hakkında bilgi vererek, Gebze Teknik Üniversitesi’nin laboratuar imkânlarının sanayicilere tanıtılması kapsamında sektör temsilcilerine yönelik teknik ziyaretlerin birlikte organize edilmesi gerektiğini belirtti. Staj programları hakkında görüş ve önerilerini paylaştı.

Toplantıda Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün teknoloji takibi gerektiren konularda Odamız üyelerinin üniversiteden destek alabileceğini belirtti. Görgün konuşmasında, üniversite tarafından üniversite-sanayi işbirliğinin boyutlarını ölçmeye yönelik bir anket formunun oluşturulduğunu belirterek sözkonusu anket ve sonuçlarının Odamız işbirliği ile firmalarımıza sunulacağını iletti.

Rektör Prof. Dr. Haluk Görgün ayrıca üniversitenin laboratuar hizmetlerini anlatan bir katalog oluşturduklarını ve artık tüm okulu merkezi bir laboratuar haline getirmeye çalıştıklarını belirtti. Bununla birlikte üniversitede bir kariyer merkezi kurulduğunu ve bunun için özel bir yazılım yapıldığını anlattı.

Paylaş