KOCAELİ SANAYİ ODASI’NDA “AŞK OLSUN”

10 Haziran 2016

Kuruluşundan itibaren toplumsal sorumluluğu kurum kültürü olarak benimseyen Kocaeli Sanayi Odası önemli sosyal sorumluluk projelerine imza atmıştır.
Kocaeli Sanayi Odası her yıl politika ve stratejileri doğrultusunda, sosyal sorumluluk ile ilgili yıllık hedefler de koymaktadır.  Sözkonusu hedefler doğrultusunda Fotoğraf sanatçısı Reha Bilir’in Hz. Mevlâna’nın fikirlerini farklı tekniklerle çekilmiş fotoğraflarla anlatmaya çalıştığı “Tek Nefeste Aşk”, “Hiç”, “Sonsuzluk” ve “Sır” isimli dört ayrı çalışması “Aşk Olsun” adı altında  KSO Sergi salonunda açıldı.
Açılışa Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı Halim Mete, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Haluk Görgün , KSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu,KSO Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul, Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe, KSO Meclis üyeleri ve çok sayıda sanayici katıldı.
Sergi 09-20 Haziran tarihleri arasında Kocaeli Sanayi Odası Sergi salonunda sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.
Reha Bilir kimdir?
Aslen eczacı olan Reha Bilir fotoğraf alanında yaptığı çalışmalarla adını uluslararası alanda duyurmuştur. Özellikle “Aşk Olsun” isimli fotoğraf sergisi bugüne kadar Kanada, ABD, Japonya, Lüksemburg, Çin, İtalya, Umman, Romanya, Belçika, İsviçre, Hong Kong, İspanya, Yunanistan gibi birçok ülkede sergilendi.
Sille Sanat Sarayı isimli fotoğraf topluluğunun kurucusu ve yöneticisi olan Reha Bilir bugüne kadar birçok farklı ülkede elliden fazla uluslararası fotoğraf yarışmasında jüri üyesi olarak görev aldı. Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu – FIAP tarafından düzenlenen Dünya Kupası yarışmasında jüri üyesi olarak yer alan ilk ve tek Türk fotoğraf sanatçısıdır.
Bugüne kadar birçok fotoğraf etkinliğinde de organizatör olarak yer alan Reha Bilir fotoğraf çalışmalarını Sille Sanat Sarayı çatısı altında sürdürmektedir.

Paylaş