Kocaeli Sanayi Odası’nda Düzenlenen Bilgilendirme Seminerlerine Yoğun İlgi Devam Ediyor

4 Haziran 2014

Odamız ve Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliği ile Sürekli Emisyon Ölçüm Sistemleri (SEÖS) Tebliği Uygulamaları Semineri” 03 Aralık 2014 tarihinde gerçekleştirildi. KSO konferans salonunda düzenlenen seminere yoğun ilgi vardı.

Kocaeli Sanayi Odasında düzenlenen bilgilendirme seminerine sürekli emisyon ölçüm sistemleri bulunan sanayi kuruluşlarının yanı sıra, bu konuda yeterlilik almış laboratuarlar ve bu konuda faaliyet gösteren tedarikçilerin temsilcileri katıldı.

Toplantıda, Sürekli (On-Line) Baca Gazı İzleme Sistemi Projesinin Türkiye’de ilk defa ilimizde uygulanmaya başlandığı ve Kocaeli’de şuan takip edilen baca sayısının 100’e ulaştığı bilgisi aktarıldı.

Seminerde sunum yapan, Kocaeli Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nden Elektrik Mühendisi Nedim AKTAĞ; SEÖS tebliğine genel bakış, fizibilite raporunun hazırlanması, kalite güvence sistemi 2 ve 3 (KGS 2 – KGS 3), yıllık geçerlilik testi, veri raporlaması, genelgeler ve yazışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirerek, SEÖS uygulamaları ve bu konuda yaşanan problemler hakkında bilgi aktardı.

Paylaş