Kocaeli Sanayi Odası’nda Kimya Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi Kapsamında Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Paylaş

Kocaeli Sanayi Odası ve T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü işbirliği ile “Kimya Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi Kapsamındaki Bilgilendirme Toplantısı” 08 Eylül 2015 tarihinde gerçekleştirildi.

Kocaeli Sanayi Odası Konferans Salonunda düzenlenen seminere kimya sektöründe faaliyet gösteren firmaların yetkilileri ve çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri iştirak etti.

Proje Koordinatörü Coşkun Demirci’nin açılış konuşması ile başlayan toplantı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan İlknur Çakar’ın proje tanıtım sunumu ile tamamlandı.

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün faydalanıcısı olduğu 2013 Kalkınma Bakanlığı yatırım programında yer alan “İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi” projesi 3 Ağustos 2015 tarihinde başlamıştır. Proje kapsamında; pilot uygulama için belirlenmiş olan İllerde çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren işyerlerine iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi kurulması amaçlanmaktadır. Kocaeli ilinde bu çalışma “kimya sektörü” için yapılacaktır. Bu doğrultuda kimya sektöründe belirlenecek 4 işyerinde risk değerlendirmesi, performans izleme çalışmaları, acil durum planlarının hazırlanması gibi faaliyetler sektörel uzmanlar vasıtasıyla gerçekleştirilecektir.

Pilot uygulama kapsamında başvuru için “http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=ISGIP2015” linkinde bulunan İşyeri Başvuru Sistemine giriş yapılması gerekmektedir.