Kocaeli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nda KSO Bilgilendirme Semineri Gerçekleştirildi

12 Nisan 2017

Kocaeli Sanayi Odası(KSO)  ile Kocaeli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (Kocaeli SMMMO) arasında her iki Oda mükellef ve üyelerinin taleplerinin karşılaması amacıyla, birlikte çalışma kültürünün oluşturulması hedeflenerek, işbirliği protokolü imzalanmıştı. Bu protokolde her iki Odanın ortak müşteri portföyüne, mükellef ya da Oda üyesi ilişkisi ile hizmet veriyor olmasının karşılıklı işbirliğini gerekli kıldığı vurgulanmıştı.

Karşılıklı bilgi alışverişi amacıyla mevzuatlar hakkındaki bilgilendirme toplantılarının ilki 7 Nisan 2017 tarihinde Kocaeli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nda yapılan seminer ile başladı.

Seminerde, KSO Belge Sorumlusu Tufan KATIRCI’nın sunumu ile KSO ve hizmetleri anlatılarak, belgelendirme hizmetleri hakkında bilgi verildi. KSMMO tarafından organize edilen seminerde özellikle Kapasite Raporunun ve Yerli Malı Belgesi’nin firmalara, Odalara ve mali müşavirlere getirdiği sorumluluklar aktardı ve başvurular incelenirken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında katılımcılara bilgi verildi.

Paylaş