Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı ve Heyeti KSO’yu Ziyaret Etti

24 Şubat 2016

Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Erhan Coşkun ve Grup  Müdürlerinin Vergi Haftası kapsamında  KSO’ya  yaptığı ziyarette konuşan Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, dolaylı vergilerin yabancı yatırımcıyı ülkeden uzaklaştırdığını belirterek “Dolaylı vergiler azaltılmalı” dedi.

Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Erhan Coşkun, Grup Müdürü Halil İbrahim Temiz, Grup Müdürü Mustafa Küçükbalkaya, Tahsilat Müdürü Feride Karakoç, Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette, vergilerini düzenli ödedikleri için KSO üyelerini kutlayan Coşkun, açıklamasında verginin önemine değinerek Vergi Haftası programı hakkında bilgi verdi.

KSO Başkanı Zeytinoğlu, “Vergi haftasında ziyarette bulunduğunuz için teşekkür ederim ve Vergi Haftanızı kutlarım. Ben yaptığım tüm konuşmalarda verginin önemine dikkat çekiyorum. Vergi konusundaki verilerden de her ay yaptığımız meclis toplantılarında muhakkak alıntılar aktarırım. Verginin devlet için öneminin farkındayım.” şeklinde konuştu.

Başkan Zeytinoğlu, “Dolaylı vergilerin çok fazla artmasında bizi ilgilendiren kısımlarda çok ciddi bir sıkıntılar var. Bu da yabancı yatırımcıların ciddi oranda azalmasıdır. Ülkede dolaylı vergilerin oranı çok yüksek olduğu için yabancı yatırımcı ülkemizi tercih etmiyor. Üretime gelen yabancı sermaye, Türkiye pazarından faydalanmak için geliyor. Bu konuda devlet bir hedef belirlemeli. O hedef doğrultusunda vergilerde düzenlemelere gidilmeli.” diyerek vergi konusundaki sıkıntıları dile getirdi.

Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Coşkun, “27. Vergi haftası kapsamında bu ziyareti gerçekleştirdik. Vergi konusundaki hassasiyetiniz için teşekkür ederiz. Vergi Haftası kapsamında çeşitli programlarımız olacak. Verginin önem arz ettiği kurumları ziyaret edeceğiz, okullara gidip çocuklara verginin öneminden bahsedeceğiz, basın yayın kurumları aracılığıyla halka sesleneceğiz. Vergi haftasını yaptığımız programlarla da dolu dolu geçireceğiz. Kayıt dışı kazançla mücadele konusunda uzun vadeli stratejik planlarımız mevcut ve vergide kayıt dışı ile mücadele her zaman ön planda. Geçtiğimizi yıllarda kayıt dışı kazanç yüzde 30’larda iken geçen seneki verilerde bu oran yüzde 26’ya kadar ciddi bir düşüş gösterdi.” dedi.

Paylaş