Körfez Halk Eğitim Kursiyerlerine Sertifikaları Verildi

28 Nisan 2017

Doğu Marmara ABİGEM, AB Bilgi Merkezi ve Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu İşbirliği ile kadınlara yönelik olarak düzenlenen İletişim Teknikleri, Beden Dili, Özgüven Gelişimi ve Girişimciliğin Püf Noktaları konusunda başarılı olan 32 başarılı kursiyerlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Körfez Halk Eğitim Merkezi Merkez Binası Konferans Salonu’nda düzenlenen programın açılış konuşmasını Körfez Halk Eğitim Müdürü Ufuk Gökhan yaptı. Gökhan’ın ‘hoşgeldiniz’ selamlama konuşmasından sonra Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Bahar Baykal, girişimciler kurulu olarak bugüne kadar yaptıkları çalışmaları anlattı ve kadın girişimci olmanın püf noktaları hakkında bilgi verdi.

Kadınların girişimci olması için eğitimler verdiklerini, sergiler açtıklarını, başarılı iş kadınlarının hayat hikâyelerini derlediklerini ve kadınlara yönelik çok önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini söyledi. Bahar Baykal, programda emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Daha sonra salondaki katılımcılara ABİGEM’in Eğitmenlerinden ve Kişisel Gelişim Uzmanı Mehtap Dündar Demir girişimcilik hakkında sunum yaptı. Kadınların nasıl girişimci olması gerektiğini, girişimci olabilmeleri için hangi yol ve yöntemleri kullanacaklarını, devletin kadın girişimcilere sunmuş olduğu imkanları anlattı.

Daha sonra İletişim Teknikleri, Beden Dili, Özgüven Gelişimi ve Girişimciliğin Püf Noktaları konusunda başarılı olan 32 başarılı kursiyerlere sertifikaları, Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can’ın eşi Şengül Can, Körfez Cumhuriyet Başsavcısı Alparsalan Kaplan’ın eşi Hatice Kaplan, Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Bahar Baykal, Başkan Yardımcısı Öznur Başaran ve  Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Nilüfer Özdemir ve diğer katılımcılar tarafından verildi.

Paylaş