KOSGEB’DE KOCAELİ’DEN 5 FİNALİST

12 Haziran 2013

KOSGEB Kocaeli Hizmet Merkezi, KOSGEB tarafından ülke genelinde düzenlenen KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri kapsamında 40 firma arasında 5 işletmeci finalist oldu ve tanıtım toplantısı tertip etti.

KOSGEB Kocaeli Hizmet Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Organize Sanayi Bölgeleri Hizmet Merkezi Müdürü Atacan Yücel, KOSGEB Kocaeli Hizmet Merkezi Müdürü Ertuğrul Çetinkaya, Kocaeli Sanayi Odası (KSO)Başkan Yardımcısı Çınar Ulusoy,KOTO Başkanı Murat Özdağ,KTO Başkanı Mustafa Efe, Kocaeli Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya, Gebze Ticaret Odası Başkan Vekili Mustafa Sinan Sungur,Kocaeli Sanayi Odası Genel Sekreteri Memet Barış Turabi Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Penbe Arslan ve çok sayıda girişimci katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan KOSGEB Kocaeli Hizmet Merkezi Müdürü Ertuğrul Çetinkaya, ilimizden çıkan 5 finalist ile gurur duyduklarını vurgulayarak,sırasıyla Oda Başkanlarına söz verdi. Toplantıda ilk sözü alan Organize Sanayi Bölgeleri Hizmet Merkezi Müdürü Atacan Yücel “Belki bu sayı beş ama önümüzde ki seneler bu sayının artacağını düşünüyoruz. Ülke ekonomisinin lokomotifi olan Kocaelililerin ülkemizi temsil etmesini istiyoruz” dedi. KOTO Başkanı Murat Özdağ, “İlimiz olması gereken noktaya emin adımlarla gidiyor.

Kocaeli Ticaret Merkezi olmaya doğru giden bir yol haritası çiziyor. Böyle girişimcilerin olması bizi mutlu ediyor”dedi. Toplantıda daha sonra Gebze Ticaret Odası Başkan Vekili Mustafa Sinan Sungur , Körfez Ticaret Odası başkanı Mustafa Efe ve Kocaeli Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya düşüncelerini aktardılar.

Kocaeli Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Çınar Ulusoy, “Kentimiz kişi başına en çok vergi veren il ama yeterli desteği alamıyor diyoruz ama bunun için biraz daha çaba sarf etmemiz gerekiyor” dedi. Toplantıda son olarak sözü alan Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Penbe Arslan, “Bir milyon 300 bin erkek girişimciye karşı sadece 80 bin kadın girişimci var. Ama arada ki farka rağmen ödül alan beş girişimciden beşinin kadın olması gurur vericidir” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından KOSGEB Kocaeli Hizmet Merkezi Müdürü Çetinkaya 40 finalist arasına giren 5 işletmecinin temsilcileri çalışmaları ile ilgili bilgi vererek, tek tek temsilcilerinin görüşlerini aldı.

KOSGEB KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri; Yılın Başarılı KOBİ Büyük Ödülü, Yılın Başarılı KOBİ Ödülleri ve Yılın Başarılı Girişimci Ödülleri olmak üzere üç ana ve yedi alt kategoride verilmektedir. Öte yandan projeleri ile 40 finalist arasına girerek büyük bir başarıya imza atan işletmeler şu şekilde: TeknodromRobotik ve Otm. San Tic. A. Ş adına Turgay Yıldırım, TMS Tüfekçioğlu Müh. San. Tic. A. Ş adına Kubilay Tüfekçioğlu, Tamsan Bağ. Elm. Yed. Par. Mak. Ekp. Tur. İnş. San. Tic. A.Ş adına Bahri Deniz San, Mapsis Metal San. Ltd. Şti adına Filiz Akkaş ve RezisturkElk. Tic. San. Ltd. Şti adına Salim Doğramacı.

ksohaber31 ksohaber32 ksohaber33 ksohaber34 ksohaber35

you can miss the buying season and a sale
isabel marant shoes Selena Gomez Writes On Her Face

The first time I applied it
burberry schalH collaborates with another high
Paylaş