KSO Başkanı Zeytinoğlu: Haksız Fiyat Artışı Yapan Firmalara Karşı Disiplin Mekanizmalarımızı Çalıştıracağız”

13 Mart 2020

Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, son dönemde ortaya çıkan ve dünya genelinde yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle temel ihtiyaç maddeleri, hijyen ürünleri ve bazı tıbbi ekipmanlarla ilgili olarak haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı disiplin mekanizmalarını çalıştıracaklarını söyledi.

KSO Başkanı Zeytinoğlu yaptığı açıklamada, “Kocaeli Sanayi Odası olarak, ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı disiplin mekanizmalarımızı çalıştıracağımızı ve bu haksızlıkları yapan firmalara hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha kamuoyuna duyuruyoruz. Herkes bilmeli ki; vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği çatısı altında 81 ildeki Oda/Borsalarımızla birlikte bunu kararlılıkla uygulayacağız.” dedi.

Zeytinoğlu açıklamasının devamında, “Piyasaların taleplerinin yerine getirilmesi konusunda firmalarımızla istişaremiz sürecek. Ülkemizin ekonomik istikrarına yönelik her türlü olumsuzluğa karşı mücadeleye devam edeceğiz.” dedi.

Paylaş