KSO Başkanı Zeytinoğlu’nun Yoğun Trafiği

Cumhurbaşkanı Gül’ün davetinde TOBB ve DEİK’i temsi etti

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, kısa adı “DEİK” olan Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Yönetim Kurulu üyeliği nedeniyle hemen her hafta Bir Ankara bir İstanbul’a gitmek zorunda kalıyor. Geçtiğimiz Çarşamba günü Meclis toplantısında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ı konuk konuşmacı olarak ağırlayan KSO Başkanı Zeytinoğlu, aynı günün akşamı Ankara’ya Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Çankaya köşkündeki yemeğine TOBB ve DEİK’i temsil etti.

TOBB ve DEİK’İ Zeytinoğlu temsil etti

Türkiye’ye bir devlet ziyareti gerçekleştiren Slovenya Cumhurbaşkanı Pahor onuruna Çankaya Köşkü’nde resmî akşam yemeği veren Cumhurbaşkanı Gül, bu yemeğe aynı zamanda DEİK Yönetim Kurulu üyesi olarak Zeytinoğlu’nu da davet etti.Protokol da TOBB ve DEİK’i temsil eden KSO Başkanı Zeytinoğlu , bu davetle birlikte son bir yıl içinde Cumhurbaşkanı Gül ile iki kez buluşmuş oldu. KSO Başkanı Zeytinoğlu ,bu yemek sonrası tekrar İzmit’e döndü.
Yoğun trafiğini sürdüren KSO Başkanı Zeytinoğlu,bu kez sabahın erken saatlerinde tekrar yola çıkarak Türkiye-Slovenya İş Forumu çerçevesinde düzenlenen Slovenya Yatırım Semineri’ne katıldı. KSO Başkanı Zeytinoğlu DEİK Yönetim Kurulu üyesi olarak TOBB ve DEİK Başkanı M. RİfatHisarcıklıoğlu ile birlikte bu seminerde ülkemizi aktif olarak temsil etti. KSO Başkanı DEİK Yönetim Kurulu üyesi Zeytinoğlu, “Sloven dostlarımızla güçlerimizi birleştirmek, daha kapsamlı bir ekonomik ilişki geliştirmek istiyoruz” dedi.İstanbul Intercontinental Ceylan Otel’de düzenlenen Türkiye-Slovenya İş Forumu / Slovenya Yatırım Semineri’ne TOBB ve DEİK Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra; Slovenya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı BorutPahor, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Slovenya Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Karl ViktorErjavec, Slovenya Cumhuriyeti Finans Bakan Yardımcısı MitjaMavko ve Kocaeli Sanayi Odası Başkanı ve DEİK Yönetim Kurulu üyesi Ayhan Zeytinoğlu ileTürk-Sloven İş Konseyi Başkanı Başar Arıoğlu katıldı.

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu,Türkiye-Slovenya İş Forumu çerçevesinde düzenlenen Slovenya Yatırım Seminerine katıldı.