KSO Çevre Komisyonu Üyeleri İZAYDAŞ'ta Bir Araya Geldi

15 Aralık 2017

Kocaeli Sanayi Odası öncülüğünde kamu kurum ve kuruluşları, yerel idareler, OSB Müdürlükleri ve KSO Meclis Üyelerinin katılımı ile oluşturulan “KSO Çevre İhtisas Komisyonu”na bu kez İZAYDAŞ ev sahipliği yaptı.

İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç’ın başkanlığını yaptığı toplantıya,  Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ersan Aytaç, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Öztürk, KSO Meclis Üyesi Hayrettin Çaycı ve Bora Ergene, Kocaeli Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aykan Karademir KSO Kalite ve Çevre Uzmanı Aynur Hacıfettahoğlu, TÜBİTAK MAM Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü’nden Uzman Araştırmacı Volkan Pelitli, Kocaeli Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu Başkanı Mustafa Görgün ve OSB’lerin Çevre Mühendisleri iştirak etti.

İZAYDAŞ tanıtım filminin gösterimi ile başlayan toplantıda, Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri organizasyonu, çevre mevzuatları konusunda yaşanan sorunlar, yeni kurulacak yakma tesisi ile ilgili son durum, atık sektöründe çalışanlar için Ulusal Meslek Standartlarının oluşturulması, Ulusal Atık Yönetimi ve Eylem Planı, Atık Yönetimi Paneli’nin ve Katı Atık Çalıştayı’nın sonuç bildirgesi ve 2018’de yapılacak ulusal çevre etkinlikleri konularında görüşüldü. Ayrıca 2018 yılında Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliği ile sanayicilere yönelik yapılması planlanan bilgilendirme toplantı konuları tartışıldı. Toplantı teklif ve temenniler ile sonlandırıldı.

Paylaş