KSO ile Kocaeli SMMMO İşbirliği Protokolü İmzalandı

17 Mart 2017

KSO ile Muhasebeciler Odası arasında karşılıklı işbirliği protokolü imzalandı. Protokol imza törenine KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve Kocaeli Serbest Muhasebesi Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Gökmen katıldı.

Hazırlanan protokol ile Kocaeli Sanayi Odası ve Kocaeli SMMMO’in çalışma ve projeleri kapsamında gerçekleştirilecek işbirliğinin genel şartları düzenlendi.

Kocaeli Sanayi Odası’nda düzenlenen İmza töreninde konuşan KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, “KSO ve KSMMMO sonuçta aynı kitleye hizmet veriyor. Bu iki kuruluşun ortak iş birliği yapması aslında gecikmiş bir protokol sözleşmesidir. Bunun arkasında herhangi bir neden yok. Bizlerden kaynaklanan bir eksiklik. Bir yerden başlama noktasındayız. Buradaki amacımız karşılıklı bilgilendirmenin daha hızlı yapılmasıdır. En önemlisi bilgilendirme toplantılarında da iş birliği yapılmasının çok değerli olduğuna inanıyoruz. Bu işbirliği vasıtasıyla yapılabilecek yanlış ve eksik uygulamaların önüne geçilecektir” dedi.

KSMMMO Başkanı Fikret Gökmen ise “Başkanımız Zeytinoğlu’nun dediği gibi biraz gecikmiş olsa da bir protokolü hayata geçiyoruz. Umarım her iki Oda için de hayırlı olur. Her iki Odanın da muhatapları aynı kişiler, paydaş Odalarız. İş birliğimiz sanayicilere ve en sonunda ülkemize faydalar getirecektir. Biz meslek camiası olarak olaylara sadece defter tutmak olarak bakmıyoruz. Firmalarımızın yönetim danışmanlığını, gerçek değerlerinin ne ifade ettiğine, uluslar arası durumdalar da firmaların ne olduğunu da artık ölçebilecek bilgi ve deneyime sahip kurumların elamanlarıyız. Protokolün hayırlar getirmesini diliyorum.” açıklamasında bulundu.

Paylaş