KSO, Kanada Brampton Ticaret Kurulu ile İyi Niyet Sözleşmesi İmzalandı

15 Haziran 2015

Kocaeli Sanayi Odası, 13 Mayıs 2015 Çarşamba günü, Kanada Brampton Ticaret Kurulu ile bir iyi niyet anlaşması imzaladı.

Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve Kanada Brampton Ticaret Kurulu CEO’su Todd Letts ile, telekonferans iletişimiyle imzalanan sözleşmeye, ülkemiz Kanada Toronto Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Süleyman Canıdemir şahitlik etti.

İmzalanan iyi niyet sözleşmesi, Kocaeli ile Brampton şehirlerinin, ortak girişimler, stratejik ittifaklar ve teknoloji transferi fırsatlarını keşfetmek adına işbirliği içinde çalışmaları, Brampton Ticaret Kurulu ve KSO üyeleri arasında doğrudan şirket bağlantılarını tanıtmak, Kanada ve Türk pazarlarında ikili iş ilişkilerine girme riskini azaltabilir yolları geliştirmek, Brampton Ticaret Kurulu ve KSO üyeleri ve nitelikli potansiyel işbirlikçilerinin çıkarına ikili görüşmeler sağlamak, iş sektörlerine erişim ve pazar istihbaratı teklifi yapmak, Brampton Ticaret Kurulu ve KSO üyelerine, Kanada ve Kocaeli’deki ticaret fuarları, misyonları, seminerler ve diğer iş ile ilgili etkinlikler konusunda bilgi sağlamak, hükümet ile, üyelerin ihtiyaçlarını ve ticarette karşılaştıkları engelleri kendilerine aktarmak üzere işbirliği içinde çalışmak maddelerini kapsıyor.

Telekonferansta ayrıca, Brampton Ticaret Kurulu yetkilileri tarafından, Brampton’ın lojistik önemi yinelendi. Brampton’a davet yapılırken, Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu tarafından da Brampton Ticaret Kurulu yetkilileri, 15-16 Ekim 2015 tarihlerinde Kocaeli’de yapılacak Match4Industry ikili iş görüşmeleri etkinliğine davet edildi. ABD ve Kanada Brampton ortak bağlantılı bir iş etkinliği düzenlenebileceği iletildi.

 

Paylaş