KSO, KOÜ’lü öğrencilerle buluştu

18 Şubat 2022

KOÜ’de düzenlenen ‘Türkiye Mezunları Portalı Tanıtım Toplantısı’na KSO Genel Sekreteri Memet Barış Turabi katılım göstererek Kocaeli’nin ülke ekonomisine sağladığı katkı hakkında öğrencilere bilgi verdi

 

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Kariyer Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi (KOUKAGEM) ile Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı ortaklığında KOÜ’de öğrenim gören misafir öğrenciler ile toplantı düzenlendi. Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük ile Kocaeli Sanayi Odası Genel Sekreteri Memet Turabi katılım gösterdi.

TÜRKİYE MEZUNLARI PORTALI
Etkinliğin açılışında konuşan Prof. Dr. Ahmet Küçük, Uluslararasılaşmanın üniversitelerin eğitim kalitesinin artmasında büyük önem arz ettiğini ifade ederek, “Sizlerin kentimizde olması üniversitemizde olması bizlere mutluluk veriyor. Bizler için çok kıymetlisiniz” dedi. YTB Kültürel ve Sosyal İlişkiler Başkanlığı Türkiye Mezunları Koordinatörlüğü Uzman Yardımcısı Taha Yasin Bülbül ise eğitimin hiçbir zaman “ben piştim denilecek bir süreç olmadığına” dikkat çekerek, yaptıkları çalışmalarla ve Türkiye Mezunları Portalı’yla mezunların istihdam sağlamaları başta olmak üzere bir ok konuda mezunlara her zaman destek verdiklerini dile getirdi.

KOCAELİ SANAYİNİN LOKOMOTİFİ
Kocaeli Sanayi Odası Genel Sekreteri Memet Turabi ise yaptığı konuşmada Kocaeli’nin, sahip olduğu limanların ve karayollarının kesiştiği merkezi bir bölgede olması gibi avantajlardan bahsederek, bu özellikleriyle Kocaeli’nin Türkiye’nin sanayi lokomotifi olduğunu belirtti. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Akın Deveci de etkili iletişim ve kariyer konusunda yaptığı sunumda iletişimin temelde ortak paydalar üzerine kurulu olduğunu vurgulayarak, etkili iletişim için karşılıklı ihtiyaçlardan kaynaklanan ortak paydanın bulunması gerektiğini ifade etti.

AKTİVİTELERDEN BAHSETTİ
Kocaeli Sanayi Odası İş Geliştirme Uzmanı Aylin Aslan da Oda olarak hem öğrencilere hem de sanayi sektörüne yönelik düzenledikleri aktivitelerden bahsetti. Etkinliğin kapanış konuşmasını Kocaeli Üniversitesi Kariyer Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi (KOUKAGEM) Müdürü Doç. Dr. Bilsen Bilgili yaptı. Etkinlik toplu fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi.