KSO Meclisi’ne Turkcell eski CEO’su Süreyya Ciliv konuk oldu

20 Aralık 2023

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Aralık Ayı Meclis Toplantısı, KSO Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul’un yönetiminde gerçekleşen toplantıda Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve Meclis Üyeleri hazır bulundu.

Meclis Toplantısının konuğu, Turkcell eski CEO’su Süreyya Ciliv oldu.  Meclis Başkanı Tuğrul’un toplantıyı açmasının ardından KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu söz alarak ekonomik değerlendirmelerde bulundu, aylık faaliyetlerini paylaştı

Ayhan Zeytinoğlu’nun konuşması için Tıklayınız

Meclis toplantısında konuşan Süreyya Ciliv ise  Kocaeli’nin Türkiye’deki en verimli şehir olduğunu belirterek şunları  söyledi: “İnsanın kendisini ve ailesini kurtarması lazım ama bence dünya insanlarına da faydalı olmalı diye düşünüyorum. Şehrin, ülkenin ve dünyanın insanı olmak lazım. Doğru takımları kurmak yaptığım en önemli şeydi. Takımlarımda memur ve yönetici istemedim. Her zaman kendi alanında girişimci lider olacak insanları takıma transfer etmeye çalıştım ve gelişimleri için çalıştım. Liderliğin çok önemli bir görevi var. İşi iyi bilmek ve sahiplenmek çok önemli bir şey. Müşteriye odaklanmak iş dünyasının odaklanması gereken bir konu. Rekabete karşı fark yaratırsanız kazanma ihtimaliniz o kadar fazla olur. İnovasyon kelimesini küçük görmeyin. Yenilikçi olmak şirketinizin geleceği için en önemli çıkış yolu. Şirketlerin dönüşmesi lazım. Bütün şirketi dijitali kullanarak müşteriler için fark yaratıyor olması lazım.”