KSO Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı Yapıldı

25 Nisan 2019

Kocaeli Sanayi Odası sekizinci dönem üçüncü Meslek Komiteleri Müşterek toplantısı yapıldı. Program 76 KSO Meclis ve Meslek Komitesi Üyesinin katılımıyla gerçekleşti.

Toplantının ilk gününde konuk konuşmacı olarak Merkez Bankası Eski Başkanı Süreyya Serdengeçti katıldı. Serdengeçti ekonomiye ilişkin, cari açık, işsizlik, enflasyon, faiz oranları, tasarruflar ve büyüme konularında değerlendirmelerde bulundu.

Toplantının ikinci gününde açılış konuşmasını KSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu gerçekleştirdi. Zeytinoğlu konuşmasında ABD’de gerçekleşen Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) ile Amerikan-Türk Konseyi (ATC) tarafından düzenlenen 37. Ortak Yıllık Konferansına katıldığını belirterek, konferansta görüşülen önemli konullardan kısa bilgiler aktardı.

Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul konuşmalarında, 2018 yılı Meslek Komitelerinin performanslarını değerlendirerek, “2018 yılında Komite Toplantılarında 371 adet konu görüşülüp 65 tanesinin Yönetim Kuruluna taşınmış ve 13 adet grup toplantısı ile 2 adet Odalar arası toplantı yapılmıştır. 39 adet de firma ziyareti gerçekleştirilmiştir.” dedi. Tuğrul, konuşmasının devamında belirlenen kategorilere göre yüksek performans göstererek ödül almaya hak kazanan komiteleri aktararak, “Toplantılara katılımda, yüzde 95 katılım oranıyla  18.Meslek Komitesi Demir Dışı Metal Ürünler Sanayi Grubu ilk sırada yer aldı. En fazla öneri getiren komite kategorisinde 9. ve 10 Meslek Komiteleri Boya ve Sanayi Gazları ile Temel Kimyasal Ürünler Sanayi Grupları, 28 adet öneri ile ilk sırada yer aldı. En fazla görüş oluşturan komite kategorisinde 4.Meslek Komitesi İşlenmiş Tarım Ürünleri ve Unlu Mamüller Sanayi Grubu 2018 yılı içerisinde 10 adet sektörel konuda görüş bildirerek en fazla görüş bildiren meslek komitesi olmuştur. En fazla faaliyet yapan komite kategorisinde ise 3.Meslek Komitesi Hazır Yemek ve Şekerleme Sanayi Grubu 2018 yılı içerisinde 3 adet faaliyet yapmıştır. 32.Meslek Komitemiz Cam ve Seramik Ürünler Sanayi Grubu 13 adet firma ziyareti yaparak aramıza yeni katılan üyelerimize Odamızın faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptılar. 2018 yılında Gebze ve Kartepe’de yaptığımız meslek komiteleri müşterek toplantılarına yüzde 90 katılım oranı ile 18.Meslek Komitesi Demir Dışı Metal Ürünler Sanayi Grubu, 28.Meslek Komitesi Bina ve Bina Dışı Yapı İmalatı Sanayi Grubu, 35.Meslek Komitesi Şekillendirilmiş Metal Ürünleri Sanayi Grubu en fazla katılım sağlayan meslek komitelerimiz olmuştur. Tüm Komite üyelerimize katkılarından ötürü teşekkür ediyoruz.“ dedi.

KSO Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı’nda üyeler beş ayrı konu basliginda çalıştay gerçekleştirdi.

Çalıştayda Ekonomik Beklentiler, Dış İlişkiler, İş Hukuku, Finansmana Erişim ve Sanayide Dijital Dönüşüm konuları ele alındı. Çalıştayda görüşülen konular komisyon sözcülerinin vasıtasıyla üyelere aktarıldı. Ekonomik beklentiler komisyonu adına Hayri Kaya, Dış ilişkiler komisyonu adına Tekin Urhan, İş Hukuku komisyonu adına Av.Oktay Köse, Finansmana Erişim komisyonu adına Kadir Decdeli ve Sanayide Dijital Dönüşüm komisyonu adına A.Tunç Atıl sunum yaptı.

Sunumlar sonrasında, belirlenen kaategorilerde yüksek performans göstererek mdül almaya hak kazanan komitelere Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul tarafından plaketleri verildi. Ayrica bu güzel ev sahipliginden ve otelin tüm imkanlarini seferber etmesinden dolayi Zeytinoğlu ve Tuğrul kso meclis üyesi Yakup Eksiyede bir plaket vererek tesekkur ettiler.  Kocaeli sanayi odasi meslek komiteleri müşterek toplantisina eşleriyle birlikte katilan uyeler hem güzel bir hafta sonu gecirme hemde kaynasma imkani buldular.

 

 

Paylaş