KSO Meslek Komitesi Üyeleri Ödüllendirildi

8 Mayıs 2017

Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı,  Piri Reis Üniversitesi Rektörü Ve Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr.Oral Erdoğan ve İTÜ Nükleer Araştırmalar Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Beril Tuğrul’un Sunumları İle Gerçekleşti.

Hafta sonu İstanbul The Grand Tarabya Otelde gerçekleştirilen Kocaeli Sanayi Odası (KS0) Meslek Komiteleri 7.Dönem 9.Müşterek Toplantısında ilk sözü alan KSO Genel Sekreteri Memet Barış Turabi, program akışı hakkında bilgi verdi. KSO Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul, bugüne kadar gerçekleştirilen Meslek Komiteleri Müşterek Toplantıları hakkında bilgi aktarımında bulundu. 7.Dönemin ilk Toplantısının 1-2 Haziran 2013 tarihinde “Kocaeli Sanayi Odası Ana Hedefleri Tespit Çalıştayı” konusunda  70 meslek komite üyesinin katılımı ile Wellborn Otel’de gerçekleştirildiğini belirten Tuğrul, bugün 9.toplantıyı düzenlediklerini söyledi.

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu konuşmasında görev yaptığı ilk ve ikinci dönem hedef ve sonuçlarını değerlendirdi. Başkan Zeytinoğlu, “Birinci dönem (2009-2013) ana hedeflerimiz Oda hizmetlerimizi KOBİ’lere yaymak, Odamızın kurumsal kapasitesini güçlendirmekti. 2009’da 3,8 milyon TL olan bütçemiz 2012’de yüzde 30 artarak 5 milyon TL oldu. İkinci dönem(2013-2017) ana hedeflerimiz, Ar-Ge, İnovasyon ve Sektörel Projelerin geliştirilmesi, Ulusal Etki Yaratmak, Mesleki Eğitimde aktif rol oynamak, Kocaeli Sanayi Odası ve Kocaeli sanayi algısını yükseltmek, Odamızın kurumsal kapasitesini güçlendirmek ve kaynaklarını çeşitlendirmekti.” dedi. 2009’dan bu yana Oda bütçesinin 3 kat büyüdüğünün altını çizen Zeytinoğlu, 2017 bütçesinin 12 milyon TL gerçekleşmesini beklediklerini söyledi.

Kocaeli Sanayi Odasında ikinci dönem içersindeki faaliyetlerini özetleyen Zeytinoğlu, “Bu dönemde çeşitli konularda 227 adet bilgilendirme toplantısı düzenledik. KOBİ’lerin gelişimi kapsamında tedarikçi geliştirme ve Score programları, MatchForIndustry etkinliği. Çeşitli yurtdışı fuar ve heyet ziyaretleri düzenlendi. Savunma sanayi yerlileştirme projesi ve nükleer santral kümelenme projeleriyle sanayide kümelenme faaliyetlerini başlattık.” dedi.

2013 yılından bu yana 18 kere bakan ağırladıklarının altını çizen Zeytinoğlu, “Aynı dönemde 6 bürokrat, 39 vizyoner konuşmacı ağırladık. 400 konuda 91 adet görüş dosyası hazırladık. 2013 yılında SANTEK fuarını düzenleyerek Kocaeli’de fuarcılığı başlattık. 1995 yılından bu yana düzenlediğimiz Çevre Ödüllerini 2016 yılında Türkiye geneline açtık. 2008 yılından bu yana düzenlediğimiz Sektörel Performans Ödülleri organizasyonumuzu 2014 yılında Marmara Bölgesine açtık. “ dedi.

Sosyal sorumluluk kapsamında 3 büyük konser, 9 adet müzik dinletisi ve 19 adet sergi düzenlediklerini belirten Zeytinoğlu, AB Bilgi Merkezi olarak bölgesel ve ulusal etkinlikler düzenlediklerini söyledi.

Konuşmasında KSO’nun Sosyal Projesi olan “Bizimköy” hakkında yapılan çalışmaları aktaran Başkan Zeytinoğlu, “2013 yılında 58 olan engelli istihdamını bugün 101’e çıkardık. 2015 yılında Dünya Odalar Federasyonu’nun (WCF)  düzenlediği Dünya Odalararası Proje Yarışması’nda  39 ülkenin 79 projesi ile yarışarak “En İyi İş Yaratma & İş Geliştirme Projesi” seçildi.” dedi.

 

MESLEK KOMİTELERİ ÖDÜL TÖRENİ

Meslek Komitelerinde başarı sağlayan üyelerin ödülleri KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve KSO Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul tarafından verildi.” En Fazla Katılım”,” En Fazla Öneri getirme”, “En fazla Görüş bildirme” , “En Fazla alınan kararları sonuçlandırma” olarak 4 ayrı kategoride 9 ve 10’ncu Meslek Komiteleri  (Boya ve Sanayi Gazları Sanayi Grubu) ile (Temel Kimyasal Ürünler Sanayi Grubu) ödüllerin sahibi oldu.

3.Meslek Komitesi (Hazır Yemek ve Şekerleme Sanayi Grubu) “En Fazla Faaliyet Yapan Komite” ödülünü aldı.

22.Meslek Komitesi, (İşlenmiş Metal Ürünleri Sanayi Gurubu) , “En Fazla üye ziyareti yapan” ve “En Fazla Müşterek Toplantıya Katılım sağlayan” kategorilerinde iki ödülün sahibi oldu.

KONUK KONUŞMACILAR

Kocaeli Sanayi Odası Meslek Komiteleri Müşterek toplantısına konuk konuşmacı olarak Piri Reis Üniversitesi Rektörü ve Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr.Oral Erdoğan “Güncel Ekonomik Gelişmeler ve Korelasyonlar” konusunda görüşlerini aktardı. Diğer konuk konuşmacı  İTÜ Nükleer Araştırmalar Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Beril Tuğrul , “Enerji Politikaları” konusunda sunum gerçekleştirdi.

TEKNE TURU

Kocaeli Sanayi Odası Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısına aileleri ile birlikte katılan üyeler günün yorgunluğunu Boğazda düzenlenen tekne turuyla çıkardılar. Turun sonunda KSO Meclis Üyesi ve aynı zamanda Tarabya Oteli’nin de sahibi Ahmet Bayraktar’ın sponsorluğunda verilen “Gala Yemeği” ile etkinlikler sonlandı.

Paylaş