KSO Ulaşım, Lojistik ve Liman Komisyonu Üyeleri Polisan’ın Ev Sahipliğinde Toplandı

Paylaş

KSO Meclis Üyelerinin katılımı ile oluşturulan “KSO Ulaşım, Lojistik ve Liman İhtisas Komisyonu” ilk toplantısını POLİSAN’da gerçekleştirdi.

Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Bitlis’in başkanlığını yaptığı toplantıya,  Yıldızlar Yatırım Holding İcra Kurulu Başkanı Hakkı Yıldız, Diler Demir Çelik İdari İşler Koordinatörü Turgay Ener, Altıntel Genel Müdürü Sabahattin Yaşa ve KSO Kalite ve Çevre Uzmanı Aynur Hacıfettahoğlu iştirak etti.

Toplantıda Kocaeli’de bulunan limanların sorunları üzerinde görüşülerek, çözüm önerileri görüşüldü. Milli emlak kira artışları, limanlara demiryolu bağlantılarının yapılması, sözleşmelerin Türk Lirası cinsinden yapılma zorunluluğu, SEVESO uygulamasının limanlardaki etkisi, kıyı tesislerinin kiralama sürelerinin uzatılması, Liman Otoritesinin oluşturulması gibi gündem maddeleri tartışıldı. Yaşanan sorunlar ile alakalı olarak Oda görüşü oluşturularak ilgili mercilere ulaştırılması kararı alındı. Teklif ve temenniler ile toplantı sonlandırıldı.