KSO’da Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği ve Uygulamaları Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

4 Mart 2016

Kocaeli Sanayi Odası ve Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliği ile KSO konferans salonunda “Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği ve Uygulamaları Hakkında Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi.

KSO Kalite ve Çevre Uzmanı Aynur Hacıfettahoğlu’nun açılış konuşması ile başlayan bilgilendirme toplantısına sanayi kuruluşları temsilcileri ve çevre görevlilerinin yoğun ilgisi vardı.

Hacıfettahoğlu; konuşmasında bu yıl 22. si düzenlenecek olan “Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri” organizasyonunun başvurularının başladığını katılımcılara hatırlattı.

Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden Şube Müdür Vekili Aytuğ Tekbaş tarafından Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği kapsamındaki yükümlülükler ve prosedürler hakkında bilgilendirme yapıldı.

Tekbaş sunumunda; Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği’ne, çevre izin ve lisans konu başlıklarına, izin/lisansa tabi işletmelere/faaliyetlere, Geçici Faaliyet Belgesi sürecine, İzin ve Lisans sürecine ve bu belgelerin iptali konularına değindi. Toplantı soru cevap bölümü ile son buldu.

Çevre izin ve lisans yönetmeliği sıkça sorunlar sunumuna ulaşmak için tıklayınız.

Çevre izin ve lisans yönetmeliği sunumuna ulaşmak için tıklayınız.

Paylaş