KSO’da Güçlü Meclis’ten Sonra Güçlü İstişare Kurulu

13 Haziran 2018

Kocaeli Sanayi Odası, Türkiye’nin En Büyük 500 Büyük Firması içinde yer alan üyelerinin yöneticilerinden oluşan 14 kişilik bir “Yüksek İstişare Kurulu” oluşturdu.

İstişare Kurulu’nda Ahmet Bayraktar (Farba Otomotiv Aydınlatma ve Plastik Fabrikaları A.Ş.), Ali Kibar (Assan Hanil Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.), Cavit Yücel (Yücel Boru ve Profil Endüstrisi A.Ş.), Fehmi Yıldız (Yıldız Entegre Ağaç San. ve Tic. A.Ş.), Hasan Çolakoğlu (Çolakoğlu Metalurji A.Ş.), Hayrettin Çaycı (Saarkuysan Elektrolit Bakır San. A.Ş.), Mehmet Emin Bitlis (Polisan Kimya Sanayi A.Ş.), Sadettin Tezcan (Tezcan Galvenizli Yapı Elemanları San. ve Tic. A.Ş.), Sami Pekdemir (Pekdemir İnşaat Taah. Ve Tic. A.Ş.), Steven Young (Bosch Rexroth Otomasyon San. ve Tic. A.Ş.), Şerif Kanık (Öz-Ka Lastik ve Kauçuk San. Tic. A.Ş.), Şerif Ünan (Kalibre Boru San. ve Tic. A.Ş.), Tevfik Bilgin (Nuh Çimento San. A.Ş.), Tuncay Özilhan (Anadolu Isuzu Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.) gibi Türkiye ekonomisinde güçlü, alanlarında başarılı, küresel deneyimlere sahip işadamları yer aldı.

KSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu yaptığı açıklamada, Türkiye’nin en güçlü ‘Oda Meclisi’nden sonra güçlü bir İstişare Kurulu oluşturduklarını vurgulayarak, alanlarında çok güçlü, deneyimli olan bu isimlerin Kocaeli sanayinin gelecek dönem dönüşüm ve sıçramasına rehberlik edeceğini söyledi.

KOBİ’ler, orta büyüklükteki işletmeler ve Türkiye’nin önde gelen büyük sanayicilerinin yer aldığı KSO Oda Meclisi’nden sonra ‘İstişare Kurulu’nun da temsil itibariyle güçlü bir dağılım gösterdiğine işaret eden Ayhan Zeytinoğlu, “İstişare Kurulu’muzda bulunan 14 üyemizin 13’ü ‘2017 yılı Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu’ içinde yer alıyor. Hatta bu firmalarımızın 5’i ilk 100 içerisinde. Bu da bize ayrı bir güç katıyor.” dedi.

KSO İstişare Kurulu’nda yer alan bu firmalar 500 Büyük Şirketin toplam net satışlarında yüzde 3.6, toplam ihracatlarında ise  yüzde 3.1 paya sahipler.

Paylaş