KSO’da Kimyasalların Depolanması Tahliyesi ve Taşınması Konulu 2014/2 Sayılı Kocaeli Valilik Genelgesi Bilgilendirme Semineri Gerçekleştirildi

12 Haziran 2014

Odamız ve Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliği ile “Kimyasalların Depolanması Tahliyesi ve Taşınması Konulu 2014/2 Sayılı Kocaeli Valilik Genelgesi Bilgilendirme Semineri11 Aralık 2014 tarihinde gerçekleştirildi.

Kocaeli Sanayi Odası konferans salonunda düzenlenen bilgilendirme seminerine kimyasal üreten, depolayan ve taşıyan firmaların temsilcileri yoğun ilgi gösterdi.

Bilindiği gibi, 13.05.2014 tarihinde yayınlanan “Kimyasalların Depolanması Tahliyesi ve Taşınması Konulu 2014/2 Sayılı Kocaeli Valilik Genelgesi” ile bazı kimyasal maddelerin İlimiz sınırları içerisinde depolanması, taşınması ve kullanımı ile ilgili teknik usul ve esaslar belirlendi.

 Seminerde; Kocaeli Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nden Kimya Mühendisi Müslim YILDIZ; tebliğ hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra, depolama tesislerinin yükümlülükleri, taşıyıcı firmaların yükümlülükleri ve kullanıcı tesislerinin yükümlülükleri hakkında sunumlarını yaparak, katılımcıları bilgilendirdi. Bu kapsamda yapılması gereken çalışmalar ve yatırımlar hakkında bilgi aktardı.

 Sunuma ulaşmak için tıklayınız

Paylaş