KSO’da Kore – Türk Firmaları İş Görüşmeleri

6 Haziran 2014

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) ve Güney Kore Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Merkezi organizasyonunda Kore – Türk Firmaları İş Görüşmeleri gerçekleştirildi.

Kocaeli Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Çınar Ulusoy ve Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Böyet tarafından karşılanarak  Güney Kore Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Geliştirme Merkezi Başkanı Cheol-Kyu Park , yardımcısı Yoen-Chan Koo , temsilciler Nae-Kwon Jo,Geun-Hyun Lee ve firma temsilcilerinin yer aldığı tanım toplantısı gerçekleştirildi. KSO Genel sekreter Yardımcısı Egemen Mert’in sunumuyla Kocaeli Sanayi ve bölgesi tanıtımı  sonrası   Eylül ayında 2’ncsi açılacak olan SANTEK 14 fuarı hakkında bilgilendirme yapıldı. Özellikle SANTEK 14 Fuarı hakkında bilgi alan Güney Kore Firma temsilcileri  bu fuara katılma konusunda kararlı oldukları görüldü.

İKİLİ GÖRÜŞMELERE İLGİ

KSO ve Güney Kore Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Genel Merkezi  yöneticileri ve firma temsilcileri ikinci bölümde Türk firması temsilcileriyle ikili görüşmeleri başlattılar. Çok sayıda Türk firması temsilcileriyle gerçekleşen görüşmelere 7 Güney Kore firma temsilcileri katıldı. “Görüntü,medikal,elektronik ve otomobillerin elektronik sistemi” konusunda 3C TAE YANG Co Firması , Gres yağı”konusunda CALS Corporation firması, “Büyük ve küçük dişli kesim uygulamaları”konusunda dünyanın bir numaralı firması DTR Corporation,”Petrokimya” konusunda HADO Co Ltd.Firması, “Güney kore Restorantlar zinciri” JangCunngDong firması, “Yarı İletkenlerin Denetimi konuzsunda MIRTEC Firması, ve Metal Endüstrisi firması Unico Korean LTd.Firması görüşmelere katıldı.

Paylaş