KSO’da Mesleki Eğitim Başarı Sertifikası Verildi

19 Eylül 2017

Mesleki Yeterlilik Kurumu öncülüğünde Kocaeli Sanayi Odası 560 kişiye mesleki yeterlilik belgesi sınavı düzenledi. Sınavda 333 kişi başarılı oldu. Başarılı olan 330 kişiden temsili olarak 3 firmaya törenle sertifikaları verildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından kurulan ve Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilen MEYBEM A.Ş. tarafından mesleki yeterlilik belgesi sınavları, 2016 yılından bu yana Kocaeli Sanayi Odası (KSO) işbirliği tarafından gerçekleştirilmekte. Bu kapsamda dün odanın meclis salonunda gerçekleşen törenle “Mesleki Yeterlilik Belgesi’nde 48 Meslek Zorunluluğu ve Dahil Edilecek Meslekler” konusunda bilgilendirme toplantısı ve sertifika töreni düzenlendi.

TEMSİLİ 3 FİRMA BELGE ALDI

Törene Vali Yardımcısı Dursun Balaban, KSO Başkan Yardımcısı Çınar Ulusoy, Genel Sekreter Memet Turabi, Mesleki Yeterlilik Kurumu Temsilcileri Ahmet Turan Yıldırım, Ayşegül Alev Aydın, TOBB MEYBEM A.Ş Temsilcisi Yasemin Sezer ve kurum üyeleri katıldı. MEYBEM öncülüğünde KSO, 560 kişiye mesleki yeterlilik belgesi sınavı düzenledi. Bunlardan başarılı olan 330 kişiye sertifika verildi. Temsili olarak 3 firma törenle sertifikasını aldı. Belge alan firmalar şöyle; İZAYDAŞ , Çelik Halat ve Tel Sanayi A.Ş , AYBEG Mühendislik Makine, İnşaat, Sanayi ve Ticaret LİMİTED .

İŞ KAZALARINDA AZALMA

KSO Başkan Yardımcısı Çınar Ulusoy yaptığı konuşmada mesleki yeterlilik belgesi sınavını hem mesleki eğitimi arttırmak hem de iş kazalarının önüne geçmek amacıyla yaptıklarını söyledi. Vali Yardımcısı Dursun Balaban ise “Bir ülkenin kalkınması, o ülkenin fertlerinin alacağı eğitimle olur. Bugün burada devletimizin bu zorunluluğu görerek mecburi bir takım eğitimlerden geçmesi gereken meslek kollarında sertifika arar hale geldiği bu işin ne kadar ciddiye alındığını göstermektedir. Ülke geneline baktığımızda bu kurslar yapıldıktan sonra iş kazalarının azalmaya gittiği görüşmüştür” şeklinde konuştu

Paylaş