KSO’da Sürdürülebilir Sanayi Webinarı Düzenlendi

16 Nisan 2021

Kocaeli AB Bilgi Merkezi koordinatörlüğünde sürdürülebilirlik konusunda farkındalık yaratmak amacıyla  online olarak “Sürdürülebilir Sanayi” webinarı düzenlendi.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu 1996 yılında Türkiye’nin çeşitli illerinde faaliyet göstermeye başlamış, bugünde AB Bilgi Merkezleri 19 il de aktif olarak çalışmaktadır. AB Bilgi Merkezinin amacı Türkiye – Avrupa Birliği ilişkileri hakkında yerelde halka doğru ve düzenli bilgi akışı sağlamaktır.

Etkinlik çerçevesinde Kocaeli Sanayi Odası Meclis Başkanı Hasan Tahsin TUĞRUL’un açılış konuşmacısı ve moderatörlüğünde sürdürülen webinar kapsamında;

  • Avrupa Birliği ve Sanayide Sürdürülebilirlik konusunda Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu
    Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkanı – Birinci Müsteşarı Angel GUTIERREZ HIDALGO
  • Sanayide Sürdürülebilirlik Yönetimi konusunda İTÜ Öğretim Üyesi
    Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu
  • Şirketlerde Sürdürülebilirlik; Yol Haritası, Zorlukları ve Uygulamaları konusunda Kıymet-I Harbiye Yönetim Danışmanlık Kurucu Ortağı Dr. Hakan GÜREL
  • Sanayide Sürdürülebilirlik İyi Uygulama Örneği alanlında ise Polisan Holding – Yönetim Sistemleri ve Sürdürülebilirlik Müdürü Dilek SARIASLAN konuşmacı olarak yer aldı.

Webinar yoğun katılımla gerçekleştirilmiş olup katılımcılar soruları hakkında uzmanlarından bilgi alma fırsatı yakaladılar.

Paylaş