KSO’da Tehlikeli, Tehlikesiz ve Ambalaj Atık Beyan Sistemleri Bilgilendirme Toplantısı Rekor Katılımla Gerçekleştirildi

10 Şubat 2016

Kocaeli Sanayi Odası ve Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliği ile her yıl düzenlenen bilgilendirme toplantılarına bu yıl “Tehlikeli, Tehlikesiz ve Ambalaj Atık Beyan Sistemleri” konularında start verildi.

Kocaeli Sanayi Odası Meclis salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına sanayi kuruluşları temsilcileri ve çevre görevlilerinin yoğun ilgisi nedeni ile katılımcıların bir kısmı fuaye alanına alındı. Bilgilendirme toplantısının açılış konuşmasını yapan KSO Kalite ve Çevre Uzmanı Aynur Hacıfettahoğlu, Türkiye imalat sanayinin yüzde 13’ünü üreten ilimiz için çevre konusunun diğer illere göre çok daha öncelikli bir mesele olduğunu vurguladı.

Çevre konusunda sanayi kuruluşlarının bilinçlendirilmesi ve farkındalıklarının arttırılmasına Kocaeli Sanayi Odası olarak çok önem verdiklerini belirterek; “Çevre konusunda üyelerimize yönelik olarak çeşitli kurumlarla işbirliği içinde eğitimler, paneller ve seminerler düzenliyoruz. Ayrıca çevreye olan duyarlılığın bir göstergesi olduğunu düşündüğümüz “Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri” organizasyonumuz ile her yıl firmalarımızı ödüllendiriyoruz. Bu sene organizasyonumuzun 22.sini Haziran ayı içerisinde Çevre ve Şehircilik Bakanımızın katılımı ile gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Başvurular açılmıştır.” dedi. Hacıfettahoğlu; konuşmasını Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne toplantıya katkılarından dolayı teşekkür ederek tamamladı.

Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden Tuba Yılmaz, Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği, Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği ve Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımın Tebliği kapsamındaki yükümlülükler, beyan sistemleri ve belgelendirme konulu sunumlarını yaptı. Beyan sistemi konusunda uygulamalı örnekler veren Yılmaz, katılımcılardan gelen soruları cevaplayarak sunumunu tamamladı.

Tehlikeli, tehlikesiz ve ambalaj atık beyanı sunumuna ulaşmak için tıklayınız.

Paylaş