KSO’da “Vergi Uygulamalarında Güncel Gelişmeler “ semineri yapıldı

Kocaeli Sanayi Odası(KSO) ve PwC Türkiye işbirliği ile “Vergi Uygulamalarında Güncel Gelişmeler” konulu seminer gerçekleştirildi.
Kocaeli Sanayi Odası Merkez Binası Konferans Salonu’nda yapılan seminere sanayi kuruluşları temsilcileri büyük ilgi gösterdiler. Mevcut ticari hayatta yaşanan uygulamalar göz önüne alındığında, vergi mevzuatımız sıklıkla değişmekte ve dikkatli takip gerektirmektedir. Bu seminerde özellikle yıl sonunda önem kazanan kapama işlemleri, Kurumlar Vergisi Beyannamesi işlemleri ve 2013 takvim yılı sonuna kadar başlanılması gereken e-fatura uygulaması ile 2014 yılında başlaması gereken e-defter uygulamaları hakkında bilgiler paylaşıldı.
Seminer’de PwC Türkiye Mevzuat Araştırma ve Eğitim Başkanı Recep Bıyık, PwC Türkiye Vergi hizmetleri Kıdemli Müdürleri Durul Kayılı, Cem Arpacı ve Kaan Memişoğulu, sırasıyla “Dönem Sonu İşlemleri ve Kurumlar Vergisi Beyannamesi Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar” ,”Vergi Uygulamalarında 2013 Yılında Gerçekleşen Önemli Yasal Değişiklikler” ,”E-Fatura ve E-Defter Uygulamalarında Güncel Gelişmeler” ,”Yatırım Teşvik Uygulamaları” , ARGE Teşvikleri” konularında bilgilendirme yapıldı. Seminerin son bölümünde ise katılımcıların soruları yanıtlandı.