Latin ve Türk Ezgileri KSO’da Buluştu

Paylaş

Avrupa Günü kutlamaları çerçevesinde,  Kocaeli Sanayi Odası ve Kocaeli AB Bilgi Merkezi’nin  KSO Sosyal Tesisleri Clup Bithynia’nın bahçesinde ortaklaşa düzenledikleri konserde  bir araya gelen Luis Ernosto Gomez-Gülseren Gomez, Latin Jazz Band ile KSO Oda orkestrası konserinde  izleyiciler keyifli dakikalar yaşadı.

Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen konsere, Gölcük Tersane Komutanı Tuğamiral Aydın Eken, Marka Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, İlçe Belediye Başkanları, Türkçe konuşan komşu ülkelerin girişimci temsilcileri, sanayiciler ve müzikseverler katıldı.

Sahneye ilk olarak Şef Özgür Günay yönetimindeki Kocaeli Sanayi Odası Oda Orkestrası çıktı. Klasik eserlerin yanı sıra Türk ezgilerini harmanlayıp seslendiren orkestra açılışı Çanakkale Türksüyle yaptı. 2006 yılında çalışmalarına başlayan, amacı toplumu müzikle buluşturmak olan orkestranın müzik yolculuğu sanatseverler tarafından yoğun ilgiyle dinlendi.

Oda Orkestrası’nın konseri sonrası sahneye “Luis Ernesto Gomez-Gülseren Gomez Latin Jazz Band“ grubu çıktı. Luis Ernosto Gomez, Paris’te yıllarca Arturo Sandoval, Danny Brillant, Yuri Buenaventura gibi ünlü Latin sanatçılarıyla birlikte, 28 senedir sahnede olan uluslar arası tumba ustası. Gülseren Gomez ise 2005 yılında Eurovision’a katılmış, 400 milyon kişi tarafından dinlenmiş, konservatuvarı Paris’te bitirmiş, 20 senedir birçok dilde şarkı söyleyen, özel bir ses sanatçısı, perküsyoncu ve dansçı. Performanslarıyla katılımcılardan yoğun alkış alan grup KSO’da Latin rüzgarı estirdi. Latin müziklerin yanı sıra ‘Söyle Bana Hayatım’ ve ‘Çilli Bom’ gibi Türkçe parçalar da seslendiren Latin grubu, konserin ilerleyen saatlerinde izleyenlerin de hareketli ritimlere eşlik etmelerini sağlayarak, müthiş bir müzik ziyafeti çektiler.