Lüksemburg Büyük Bölge İş Günleri’ne Heyet Ziyareti

Kocaeli Sanayi Odası ve Doğu Marmara ABİGEM işbirliğinde, Lüksemburg Ticaret Odası organizasyonunda 17-20 Haziran tarihlerinde Lüksemburg Büyük Bölge İş Günleri Etkinliği’ne (GreaterRegion Business Days) heyet ziyareti gerçekleştirildi.

Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun başkanlığında, Kocaeli’den 10 firmanın katıldığı heyet ziyareti kapsamında; Büyük Bölge İş Günleri Fuarı ziyaret edilerek, ikili iş görüşmelerinde bulunuldu. Kocaelili firmalar, 15 ülkeden etkinliğe katılan yabancı firma yetkilileriyle 90 civarında ikili iş görüşmesi yaparak yeni ticari ve teknolojik işbirliklerine adım atma fırsatı buldu.

Etkinliğe adını veren Büyük Bölge (Greater Region), Almanya’nın RhinelandPalatinate ve Saarland, Belçika’nın Wallonia, Fransa’nın Lorraine bölgelerini ve Lüksemburg Büyük Dukalığı’nı kapsamakta olup, günlük bazda sınır ötesi faaliyetleri (işgücü, ticaret, tüketiciler) ile bölge bir Avrupa entegrasyon örneği oluşturmaktadır.

Söz konusu etkinlikte, Kocaeli Sanayi Odası ile Lüksemburg Ticaret Odası arasında, karşılıklı ticari ve ekonomik işbirliğini geliştirmeye yönelik bir protokol de imzalandı. Bununla birlikte, Lüksemburg Ticaret Odası tarafından Doğu Marmara ABİGEM’e Avrupa İşletmeler Ağı ortaklığı çerçevesinde “İş Dünyası Ödülü (EEN-Business Award)” verildi.

Heyet ziyareti kapsamında ayrıca, T.C Lüksemburg Büyükelçiliği ziyaret edildi. Büyükelçi Salim Levent Şahinkaya tarafından heyet onuruna bir resepsiyon verildi, Türkiye ve Lüksemburg arasında gelişen ticari ve ekonomik ilişkiler değerlendirildi.

LUXEMBOURGLUXEMBOURG2LUXEMBOURG3LUXEMBOURG4LUXEMBOURG5LUXEMBOURG6