Makedonya Devlet Bakanı Çako, KSO’yu Ziyaret Etti

20 Haziran 2014

Makedenyo Devlet Bakanı Furkan Çako ve beraberindeki 6 kişilik  heyet  Kocaeli Sanayi Odası’nı ziyaret ederek  Başkan Ayhan Zeytinoğlu ile görüştü.

 Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Odası’nda Makedon Heyet’in ziyaretine,  Devlet Bakanı Çako, Ankara Büyükelçisi Goran Taskovski, danışmanlar Caner İsmail, Fuad Hacı Eyüp ve Sümer Sipahi, Ankara Büyükelçiliği Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı Habil Mustafai, TOBB Uluslarası İlişkiler biriminden Damla Çağlar, KSO Genel Sekreteri Memet Barış Turabi, KSO Genel Sekreter Yardımcısı Egemen Mert, KOTO Genel Sekreteri Oktay Baltalı, KOTO Meclis Üyesi Ramazan Kadıçeşme katıldı.

 Makedonya Devlet Bakanı Çako, bu ziyaretinde,  Makedenyo Başbakanı  Nikola Gruevski’nin 15-19 Eylül 2014 tarihlerinde Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştireceğini ve bu ziyaret kapsamında  TOBB koordinasyonunda, Kocaeli, Eskişehir, Ankara, Adana ile Mersin illerini kapsayan bir Road Show yapılacağını iletti. 15 Eylül 2014 tarihinde, KSO ve KOTO İşbirliğinde bir iş forumu gerçekleştirileceği ve bu kapsamda Makedenyo’da yatırımla ilgilenebilecek bütün firmaların davet edilip geniş çaplı bir etkinlik gerçekleştirilmesinin öngörüldüğü vurgulandı.

 Toplantıda KSO Başkanı Zeytinoğlu, Makedenyo Devlet Bakanı Çako’nun ziyaretinden memnuniyetini dile getirerek, “15 Eylül 2014 tarihinde Makedenyo Başbakanı Gruevski’nin Kocaeli’ne gelmesi bizim için onur kaynağı olacaktır. Dost ve Kardeş ülke Makedonya ile işbirliği çalışmaları çok faydalı olacaktır.” dedi.

Paylaş