Mart Ayı Eğitim Takvimi

20 Haziran 2013

DOĞU MARMARA ABİGEM A.Ş. MART AY’I EĞİTİM TAKVİMİ

“DOĞU MARMARA ABİGEM – INOTEC İŞ BİRLİĞİ İLE”

ZAMAN YÖNETİMİ

Eğitim Tarihi : 23 Mart 2013 (1 Gün)

Amaç : Doğru planlama ve önceliklendirme araçlarını kullanarak zamanın doğru yönetimini alışkanlık haline getirmektir.

İçerik : Zamanı anlamak, Zaman kavramı, Zamanı analiz etmek, Planlama, Hedef belirlemek, Önceliklendirmek, Çalışma düzeni, Zaman planlayıcılarının kullanımı, Küçük iyileştirmeler yapmak, Ofis temizlik ve düzeni, At – delege et – yap günü, Bilgiyi süzmek, Diğerleri ile çalışmak, Toplantı düzenlemek, Başkalarının zamanını planlamak

Kimler Katılabilir;
Zamanını etkin planlamanın kendisine ve kurumuna verimlilik artışı getireceğine inanan, her seviyeden çalışanlar. Kuruma özel düzenlenmesi halinde eğitim katılımcılarının; yöneticiler ve beyaz yakalı çalışanlar olmak üzere iki ayrı homojen gruba ayrıştırılması tavsiye edilmektedir.
Saat : 10:00 – 17:00
Yer : Kocaeli Sanayi Odası Eğitim Salonu
Ücret : 150 TL+KDV

VERİMLİLİK ARTTIRMA VE MALİYET DÜŞÜRME TEKNİKLERİ

Eğitim Tarihi : 29 – 30 Mart 2013 (2 Gün)

Amaç : Kurumların verimliliklerini arttırmaları ve maliyetlerini düşürmelerini sağlamaya yönelik olarak InoTec tarafından özel dizayn edilmiş bir yönetim modelini takip ederek, konu ile ilgili tüm kavramları ele almaktadır.

İçerik : Pazar Şartları, Temel Kavramlar ve Maliyet, Verimlilik Arttırma ve Maliyet Düşürme Yönetim Modeli, Verimlilik Tanımı ve Ölçümü, Yönetsel Teknikler, Ürün Stratejisi ile İlgili Verimlilik Teknikleri, Yatırım – Mali – Proje Esaslı Teknikler, Personel Esaslı Teknikler, Ürün Geliştirme Esaslı Teknikler, Tedarik Zinciri Yönetimi Esaslı Teknikler, Üretim Esaslı Teknikler, Tesis – Makine – Bilgisayar Esaslı Teknikler

Kimler Katılabilir; Verimlilik Arttırma ve Maliyet Düşürme Tekniklerini kullanarak şirketlerine katma değer yaratmak isteyen yönetici ve çalışanlar.
Saat : 10:00 – 17:00
Yer : Kocaeli Sanayi Odası Eğitim Salonu
Ücret : 150 TL+KDV

“DOĞU MARMARA ABİGEM – FSL OSGB İŞ BİRLİĞİ İLE”

6331 SAYILI İŞ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ KANUNUNUN FİRMALARA GETİRDİĞİ YÜKÜMLÜLÜKLER VE ÇÖZÜM YOLLARI

Eğitmen : Feyza GÜRAL TOPAL
Eğitim Tarihi : 28 Mart 2013 (1 Gün)

Amaç : Bu çok önemli bilgilendirme eğitimi ile; katılımcılarda Temel İş Sağlığı ve İş Güvenliği bilinci geliştirilecek, Yeni çıkan 6331 sayılı Kanunun önemli değişiklikleri ve yapılması gerekenler ele alınacaktır.

İçerik : 6331 Sayılı İş Kanunu, Tehlike Gurubu Nedir? Benim İş Kolum Hangi Tehlike Gurubunda İşveren Kimdir?
İşveren Vekili Kimdir? 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunuİşveren Sorumluluğu, İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri HekimiSeçimi Kriterleri?, Alt İşveren Kimdir? Nasıl Yönetilmeli? Risk Değerlendirme Nedir? Prosedür ve Talimatların Önemi OSGB ve İSGB Nedir? İş Güvenliği Hizmetleri Nerden Nasıl Alınır? Doğru Uygulama ve Doğru Hizmete Ulaşmanın Yolu

Kimler Katılabilir; İSG. konusunu “Proaktif yaklaşımla” düşünen ve aksiyon alan ayrıca ilgili kanun maddelerinin gerekliliklerini öğrenmek isteyen herkes, “özellikle işverenler, işveren vekilleri, alt işverenler, yöneticiler, iş yeri hekimleri, iş güvenliği uzmanları, mühendisler” eğitime katılabilir.

Saat : 10:00 – 17:00
Yer : Kocaeli Sanayi Odası Eğitim Salonu
Ücret : KDV Dahil 118 TL

Banka Hesap Bilgileri: Doğu Marmara ABİGEM A.Ş. – TEB İzmit Şubesi (20)
IBAN:TR16 0003 2000 0200 0000 4751 24

Seda ELLİBEŞ – 0262 323 08 56 – Dahili 108 / egitim@abigemdm.com.tr

Paylaş