MATCH4INDUSTRY İkili İş Görüşmeleri

Paylaş

Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, KocaeliSanayi Odası’nın etkinlikleri kapsamında MATCHF4INDUSTRY İkili İş Görüşmeleri açılış törenine katıldı. Açılış töreninde Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov ve on kişilik ticari heyeti, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra Rusya Pskov Ticaret Odası Başkanı, Bulgaristan Yambol Ticaret Odası Başkanı ve Kocaeli Organize Sanayi Bölgesi Müdürleri ve Doğu Marmara Bölgesi’nde faaliyet gösteren  Sanayi ve  Ticaret odası Başkanları yer aldılar.

Workinn Hotel’deki toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, “Doğu Marmara ABİGEM 2002 yılından beri gerçekleştirdiği faaliyetlerle ikili iş görüşmeleri konusunda Türkiye’nin en tecrübeli kuruluşudur. 2008 yılından bu yana Kocaeli Sanayi Odası ve Doğu Marmara ABİGEM A.Ş. olarak Lüksemburg, Almanya, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Fas gibi birçok ülkede önemli fuar ve konferanslardaki eşleştirme etkinliklerine katıldık. Bu etkinlikler ile üye firmalarımızın 5 bini aşkın ikili iş görüşmesi yapmasını sağladık. Bu sene dördüncüsü düzenlenen Match4Industry etkinliği için Türkiye de dahil olmak üzere 17 ülkeden 180 firma Türkiye pazarından stratejik ortaklarını bulmak, Türk firmalarla ticari ve teknolojik işbirliği yapmak amacıyla Kocaeli’ye geldi. 50 yabancı firma ve 130 yerli firmanın katılımıyla yaklaşık bin 100 iş görüşmesi kayıtlara geçti.

Match4Industry Etkinliği ile,

Firmaların sektörün önde gelen firmalarına ürünlerini ve hizmetlerini sunmaları,

dış pazarlara ilişkin fırsatları keşfederek önemli bağlantılar kurmaları  ve

endüstrideki son gelişmeleri takip ederek iş ağlarını genişletmeleri amaçlanıyor.” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Küçülen bu dünyada uluslararası iş birliğimiz, iş dünyasının kendi arasındaki organizasyonlar, karşılıklı yatırımlar, her türlü iş birliği hem gelecekte dünya barışını sağlayacak, hem kalkınmamızı, gelişmemizi, insanımızın mutluluğunu huzurunu sağlayacak. Uluslararası bu iş birliğinin gelecekte, şu anda dünyada gördüğümüz bütün olumsuzlukları da ortadan kaldıracağına inanıyorum.” dedi.

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise, “Dünya piyasalarında iyimserliğin egemen olduğu ve küresel piyasalarda gelişmelerin olumlu yöne eğildiği bu dönemde yatırım ve üretim anlamında iddialı bir geleceğe giden ülkemizde Türk İş adamları ile uluslararası iş adamlarının böylesi bir eşleştirme ile buluşturmasını ve bu ölçekteki bir buluşmanın ortak kazanımlar ve sonuçlar doğurmasını çok önemsiyorum. Dünyanın geleceği şüphesiz ticaret ve ekonomi temelinde olmakla birlikte karşılıklı güçlü ve kişisel kurumsal ilişkilerle de zenginleşecek.” şeklinde konuştu.

Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, “18 ülkeden çeşitli iş adamları ile birlikte bu fuarda buluşmuş bulunmaktayız. Türk iş adamları ile uluslararası iş adamları ticaret anlamında her zaman iyi anlaşmışlardır. Her iki ülke arasındaki yatırımların ilerlemesi için Türk iş adamlarının Tataristan’a yatırım yapmalarını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.