Mesleki Yeterliliklerde Yeni Dönem

22 Mart 2016

Bilindiği üzere 5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda yapılan değişiklikle, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenen tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde çalışanların ve çalışmak isteyenlerin mesleki yeterlilik belgesi almaları zorunlu hale gelmiştir.

TOBB tarafından kurulan ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilen MEYBEM A.Ş tarafından “Mesleki Yeterlilik Belgesi” sınavları, Odamız işbirliği ile gerçekleştirilmeye başlanmıştır.

Odamız bünyesinde faaliyet gösteren Sanayi Destek Merkezi ( SADEM ) yetkilileri tarafından üyelerimiz, Mesleki Eğitimler konusunda bilgi vermek ve yasal zorunlulukların yerine getirilmesi konusunda destek olmak amacıyla ziyaret edilmeye başlanmıştır.

Tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde “Mesleki Yeterlilik Belgesi” olmayan kişilerin çalıştırılması halinde Mayıs 2016’dan sonra idari para cezası uygulanmaya başlanacaktır.

İlk etapta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan 2015/1 sayılı Tebliğ ekinde yer alan 40 meslekte, zorunlu hale gelen Mesleki yeterlilik belgeleri hakkında bilgi destek almak için odamızla irtibata geçebilirsiniz.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Getirilen meslekler Listesi (Tebliğ No:1)ulaşmak için tıklayınız.

Detaylı Bilgi ve LCV için     : Mehtap Dündar DEMİR- Ecem ÜNLÜ
Tel                                           : 0262 315 80 89
Mail                                         :  egitim@sadem.org

Paylaş