Nijerya Ticaret Heyeti Hk.

25 Şubat 2020

Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden Odamıza ulaşan yazıda; T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) organizasyonu ile 27-30 Nisan 2020 tarihleri arasında Nijerya’ya bir Ticaret Heyeti düzenleneceği, Lagos şehrini kapsayacak söz konusu organizasyonda, Gana, Fildişi Sahili ve Kamerun’dan da iş insanlarının davet edileceği nitelikli iş görüşmeleri gerçekleştirilmesinin öngörüldüğü ifade edilmektedir.

Gerçekleştirilecek Ticaret Heyeti, inşaat ve yapı malzemeleri yanı sıra petrokimya, demir-çelik, alüminyum, cam ve seramik ürünleri, tıbbi ilaçlar, otomotiv endüstrisi, endüstriyel tuz, hazır giyim, ve tekstil, makine ve aksamları, inşaat malzemeleri, kağıt ve karton ürünleri, iş ve maden makineleri, elektrik elektronik, su ürünleri, şekerli ve çikolatalı mamuller ve meyve suları, ambalajlama sektörleri başta olmak üzere tüm sektörlerde faaliyet gösteren (Genel Nitelikli) ve uluslararası standartlara göre imal ve ihraç eden firmaları kapsayacak şekilde tasarlanmış olup, program dahilindeki İş Forumu ve ikili iş görüşmelerinin (B2B) sadece Nijerya özelinde gerçekleştirilmesi planlanmıştır.

Katılım 30 kişilik kontenjanla sınırlı olup, başvuru ve ödemeler için son tarih 6 Mart 2020 Cuma günü mesai bitimidir. Bu tarihe kadar https://bit.ly/2RbWy7k  internet bağlantısında yer alan Başvuru Formu’nun eksiksiz olarak doldurulması ve organizasyon kapsamındaki ekonomi sınıfı uçak bileti, konaklama, toplantı ve transfer giderlerinden oluşan 13.000,00-TL tutarındaki katılım bedelinin Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin Vakıfbank Güneşli Ticari Şb. (Şube Kodu: 1248) IBAN No: TR58 0001 5001 5800 7261 1743 61 numaralı hesabına yatırılması ve ödemeye dair banka dekontunun bestecoskuner@tim.org.tr  e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Nijerya’ya giriş vizeye tabi olup heyete katılmak isteyen firma temsilcilerinin vize başvurularını Vize İşlem Merkezi aracılığı ile şahsi olarak gerçekleştirmeleri gerekmektedir.  Yapılan başvurular, ödeme dekontları TİM’e ulaştıktan sonra kesinleşmekte olup, heyet hazırlık çalışmaları kapsamında uçak biletleri kesildikten ve otel rezervasyonları yapıldıktan sonra katılımcının katılımını iptal etmesi durumunda ücret iadesi yapılamamaktadır.

Ayrıntılı Bilgi:

Beste Coşkuner: bestecoskuner@tim.org.tr   0 212 454 00 96

Mehmet Cesuroğlu: mehmetcesuroglu@tim.org.tr  0 212 454 04 86

Paylaş