Öğretmen ve Öğretim Elemanlarına İşyeri Eğitimi Sağlanmasına İlişkin Protokol

13 Haziran 2015

Sayın Üyemiz,

Ülkemizdeki meslek öğretmenlerinin ve öğretim elemanlarının teknolojik gelişmeler kapsamında yetkinliklerini geliştirmek ve özel sektörün bilgi ve deneyimlerini mesleki ve teknik eğitim sistemine aktarabilmesini sağlayacak işyeri eğitimleri düzenlenmesi amacıyla, 12/09/2013 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ve Türkiye Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) işbirliğinde “Öğretmen ve Öğretim Elemanlarına İşyeri Eğitimi Sağlanmasına İlişkin Protokol” imzalanmıştır.

Söz konusu protokol kapsamında isteyen işyerleri, mesleki ve teknik eğitim alanında görev yapan öğretmen ve öğretim elemanlarına, işyeri bünyesinde en az 3 gün sürecek sektörel eğitimler verebilecektir. Eğitimler, işyerinin uygun göreceği tarihlerde, işyerinin belirleyeceği sayıda kişiye verilebilecektir.

Bu kapsamda bünyesinde eğitim düzenlemek isteyen iş yerlerinin yazımız ekinde yer alan formu doldurarak 16/01/2015 tarihine kadar tarafımıza göndermesi gerekmektedir. İlgili forma ulaşmak için tıklayınız.

Detaylı Bilgi İçin: Aydın KILINÇ

Tel                       : 0262 315 80 45

Mail                     : aydin@kosano.org.tr

Paylaş